Хочете написати статтю в Вікіпедію? Це просто - Накипіло
Події

Хочете написати статтю в Вікіпедію? Це просто

З нагоди святкування 13-річчя української Вікіпедії в Харкові з 28 по 30 січня триває Вікімарафон. Гасло заходу — «Зроби подарунок українській Вікіпедії – напиши нову статтю!»

DSC_9639-25

«Здатність редагувати Вікіпедію – навичка, яку повинна мати кожна сучасна людина. Це так саме просто, як написати пост у Фейсбуці. Мета Вікімарафону – надати людям можливість створювати і редагувати статті в Вікіпедії. Кожна освічена людина не має боятися це робити», — розповідає Дмитро Власенко, член ОО “Вікімедіа Україна”, старший викладач ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Учасникам дали невеличкий майстер-клас з основ редагування Вікіпедії, після чого розпочали процес написання статей.

DSC_9631-17

Наймолодша учасниця Вікімарафону в Харкові – 12-річна дівчинка, яка за допомогою тренерів створила свою першу статтю. Проект зібрав 26 учасників віком від 12 до 70 років (у тому числі й досвідчених вікіпедистів) — в результаті створено 15 статей, 3 поліпшено.

Дмитро Власенко зазначає, що зазвичай їхня організація працює з молоддю, а цього разу до заходу долучилися як школярі, так і люди похилого віку.

DSC_9622-8

За словами Сергія Петрова, координатора Вікімарафону-2017, ідею цього заходу найбільш активно просував Ігор Костенко — Герой України. Він загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Його пам’яті присвятили перший Вікіфлешмоб у квітні 2014 року. Тепер Вікімарафони проводяться щорічно до дня народження української Вікіпедії.

Карта цьогорічного заходу, який триває по 3 дні: 33 міста, містечка і села України, 17 областей і Київ. Організатори кажуть, що процес складний через те, що досвідчені вікіпедисти змушені щодня переїжджати з одного міста в інше.

DSC_9617-4

«Вікіпедія – це наша спільна пам’ять, яку ми маємо постійно поповнювати новою інформацією. Не кожен може витрачати свій час на прочитання паперової енциклопедії. Але якщо ви хочете дізнатися правду – Вікіпедія стає вагомим джерелом. Її потрібно і контролювати, і дописувати, і розвивати», — коментує вікіпедист Сергій Петров.

Українську вікіпедію заснували 30 січня 2014 року. Першу статтю — “Атом” – створив користувач з Японії, пізніше зареєстрованим як Yuri koval. Українські ЗМІ згадали про Вікіпедію лише в серпні 2005 року в “Дзеркалі тижня”. Зараз в українській Вікіпедії понад 677 тисяч статей. Вона займає 16 місце у світі та третє серед слов’янських мов.

DSC_9632-18

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова