У порівнянні з минулим роком Харків упав у рейтингу прозорості до 19-го місця. Активісти акцентують увагу на відсутності публічного звітування міською владою та на недопущенні громадян до засідань. У чому ж проблема, розбиралося «Накипіло».
Рівень відкритості міст оцінюванювали представники Громадського об’єднання «Опора». Згідно з дослідженнями активістів, Харків поступово покращує свої позиції у рейтингу, однак і досі посідає 19-те місце поміж 24-х обласних центрів України.
Під час дослідження порівнювали відкритість різних гілок міського самоврядування. Найвідкритішим виявився міський голова Геннадій Кернес, який набрав 63%. Депутати отримали 60%.
Серед головних перепон до відкритості — системна проблема з комунікацією між міським самоврядуванням і громадою міста. У цьому плані показник Геннадія Кернеса — один з найменших порівняно з іншими містами.
«Практикується звітування раз на рік, де міський голова протягом п’яти хвилин зачитує цифри. Це не можна вважати публічним звітуванням», — зазначив Микола Зінченко, координатор Громадянської мережі «ОПОРА Харків».
Активісти наголошують на недопуску громадян до сесій міської ради. Харківська рада — одна з небагатьох, що обмежують доступ до засідань за регламентом. Щоби потрапити на засідання, необхідно за 48 годин подати заяву про участь. При цьому брати участь у засіданні можуть лише люди з харківською пропискою. Проте навіть вчасно подана заява не є запорукою доступу до засідання.
«Навіть при бажанні, у 99% випадках приходить відповідь про те, що харківська міська рада не може забезпечити цій людині присутність», — наголошує Микола Зінченко.
«ОПОРА» звертає увагу на неоприлюднення звітів виконавчих органів міської ради та рішень щодо проведення земельних торгів.
Активісти підготували рекомендації щодо шляхів покращення міською радою своєї публічності.
Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин