«Ніч історії Харкова» – чудова можливість для місцевих жителів та гостей познайомитись із містом з іншого боку історії. Цей соціальний та освітній проект відбувається вже водинадцяте. В ніч з восьмого на дев’яте червня на відвідувачів очікує досить насичена програма та багато цікавих нововведень.
«Оскільки незабаром відбудеться День вишиванки, традиційно на “Ніч історії” лектори та учасники приходять у вишиванках. Хто прийде на ХІ-ту Ніч, отримає від оргкомітету подарунок – невеличкий магнітик із написом “Ніч історії”. Ми вважаємо, що вишиванка – це дуже класно, і може бути єдина на всю Україну Ніч вишиванок», – трохи відкриває завісу автор і голова оргкомітету проекту «Ніч історії Харкова» Антон Бондарєв.
Сергій Мороз-старший, тренер клубу «Шарухань», розповів: для гостей підготували лекцію про середньовічний період та кочові племена, які були дотичні до Харкова або регіону, різноманітні фототочки з історичними матеріалами, предметами, до яких можна буде навіть доторкнутися. Також для відвідувачів будуть влаштовані музичні перерви з грою на різних інструментах та ще декілька сюрпризів, які Сергій вирішив залишити в таємниці.
Завідувачка організаційно-методичним відділом Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського Марія Юдіна разом із Антоном Бондарєвим вирішили провести тематичну акцію та допомогти єдиній у Харкові та області бібліотеці для людей із вадами зору.
«Ми хочемо залучити харків’ян, всіх гостей Ночі подивитись у себе вдома працюючі, але вже непотрібні системні блоки, монітори, якісь запчастини, карти пам’яті. Ви можете принести це на “Ніч історії Харкова” та взяти участь у благодійній акції. Все це буде передано в бібліотеку, і все буде використовуватись з користю для читачів та бібліотекарів», – пояснює Марія.
Про те, як формувалась територія Харкова, прочитає лекцію Вікторія Нестеренко, членкиня оргкомітету, лекторка одинадцятої «Ночі історії», кандидатка історичних наук, викладачка кафедри українознавства філософського факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна.
«Буде мапа, на якій ви зможете побачити, як змінювалась територія міста, накладаючись на його сучасні кордони. Буде цікаво не тільки дослідникам, а й пересічним громадянам», – обіцяє Вікторія.
Ознайомитись із розкладом та зареєструватися можна на сторінці «Ночі історії Харкова» у Facebook та на сайті проекту.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин