Чоловіки не плачуть, найкраща кава у Львові, а шансон українською неможливий? Urban Space Radio у літньому сезоні пропонує відмовитися від стереотипів.
Команда запускає п’ять циклів подкастів «Голоси наших міст» історії людей, які змінюють світ навколо себе. Кожен подкаст – спроба дати альтернативу різним стереотипам, які нас оточують, у тому числі, про українські міста, їх мешканців, жінок у різних професіях, людську поведінку, музику.
«Ті самі речі можуть звучати геть інакше, залежно від того, дивишся ти на них з Івано-Франківська чи з Харкова. Ми це відчули, працюючи над темами і проблематикою. Гості програм, окрім уже названих міст, живуть або жили раніше у Донецьку, Одесі, Горішніх Плавнях, Миколаєві, Гадячі, Тернополі, Чернівцях. Ми прагнемо стати радіо, яке говорить до всієї України, хочемо показати культурні процеси, які відбуваються не лише у столиці і дати прозвучати справді різним Голосам наших міст», — говорить керівниця Urban Space Radio Юлія Кушнір.
У програмі:
Щопонеділка Грицько Семенчук навідується на свій «Гриців ковчег», аби разом зі слухач(к)ами почути історії, які люди культури з різних міст України несуть із собою крізь потоп-карантин як єдино цінний багаж. Зі сходу на захід, з півночі на південь корабель міняє свої маршрути, аби наблизити нас до розуміння, чому ми такі різні й такі однакові. На ковчезі пливуть: Андрій Бондар і Володимир Рафєєнко, Ганна Улюра та Євгенія Нестерович, Жанна Озірна й Остап Костюк, Лесик Драчук та Олег Каданов, Вероніка Склярова та Вікторія Швидко.
Сашко Буль і Роман Лебідь на своєму «Стереоранчо» щовівторка читають українські онлайн-газети, дивуються живучості деяких шкідливих міфів і пропонують подивитися на «так завжди було» з несподіваних ракурсів. У восьми випусках вони говоритимуть про вищу освіту, «міську» й «сільську» ідентичності, автомобільний рух, родинні стосунки та інші сфери життя, в яких ми схильні мислити стереотипно.
У подкасті «Союзниці» Ляна Мицько та її героїні кожен четвер розбираються, як жінки змінюють різні професії, наскільки їм комфортно у колективах та як робота змінює їх. Кожна пара гостей – різного віку й досвіду. Героїні програм: дипломатки Мар’яна Семенишин та Іванна Плахотнюк, експертки кіноіндустрії Надя Парфан та Ольга Райтер, власниці книгарень Марина Лібанова та Катя Іванова, архітекторки Христина Бадзян та Тетяна Казанцева, урбаністки Олександра Сладкова та Марина Крячко.
Щосереди Олег «Мох» Гнатів у програмі «Мохом проросло» випускає на волю музичні спогади 70-90-х років минулого століття. Його герої/ні – Олена Грозовьска, Остап Костюк, Віктор Морозов, Віталій Бардецький, Дмитро Куровський, Толік Вексляровський.
І щонеділі Саша Буль, Владислав Волочай і Маргарита Кулічова у програмі «Саша, Владік і Марго» обирають той чи інший музичний жанр, щоб показати, наскільки змінилось уявлення про нього. У програмах звучать як «архівовані» голоси, наприклад легендарних блюзменів минулого століття – Гауліна Вульфа та Сана Хауза, так і героїв/нь сьогодення – наприклад, Бруни Лучетті, бразильської сінґерсонґрайтерки, яка щотижня дає балконні концерти у карантинному Сан Пауло, замість скасованого європейського туру.
Слухати подкасти можна на applepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune in та інших подкастових сервісах, а музику — на urbanspaceradio.com.
Сезон Літо 2020 на Urban Space Radio реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Та зміст контенту даної програми є виключною відповідальністю «Urban Space Radio» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин