Дві лікарні на Харківщині втрачають фінансування від НСЗУ за окремим пакетом медпослуг - Накипіло
Події

Дві лікарні на Харківщині втрачають фінансування від НСЗУ за окремим пакетом медпослуг

Від початку квітня деякі послуги для пацієнтів стали безкоштовними, тому що їх оплачує Національна служба здоров'я. Лікарні, у свою чергу, мають мати необхідне обладнання та спеціалістів, щоби надавати хворим ці послуги. Проте два медзаклади Харківщини ці умови не виконали, тож втрачають оплату від НСЗУ за окремими пакетами послуг.

На початку року понад 500 медичних закладів уклали договір зі НСЗУ із зобов’язанням виконати відкладені вимоги. Власники та керівники лікарень, які отримували кошти від НСЗУ на відкладених умовах, мали шість місяців, щоби дообладнати свої лікарні та найняти необхідних фахівців. 

За інформацією директорки департаменту комунікацій НСЗУ Тетяни Бойко, 30 вересня сплив термін виконання закладами відкладених вимог за договором з НСЗУ. Невиконання вимог є підставою для відмови НСЗУ від договору.

У Харківській області є дві лікарні, які не виконали у встановлені терміни відкладені вимоги.  Харківський обласний шкірно-венерологічний диспансер не виконав вимоги за пакетом «Стаціонарна допомога», а Барвінківська ЦРЛ — за пакетом «Стаціонарна паліативна допомога».

За інформацією НСЗУ, в Харківському обласному шкірвендиспансері немає ліцензії на наркотичні засоби, а Барвінківська ЦРЛ має придбати помпу для ентерального харчування, протипролежневий матрац та функціональне ліжко для кожного пацієнта.

Наразі ці лікарні втрачають фінансування від НСЗУ за окремим пакетом медпослуг. Коли медичні заклади виконають усі вимоги, НСЗУ відразу ж відновить фінансування.

Станом на 19 листопада Національна служба здоров’я України зупиняє виплату 89-ти лікарням за окремими пакетами медичних послуг. Ще 40 закладів охорони здоров’я отримають за жовтень та листопад 2020 року менше коштів через несвоєчасне виконання відкладених вимог, повідомляє директорка департаменту комунікацій НСЗУ.  

Найбільше медичних закладів не виконали вимоги, або пропустили строки виконання за пакетом послуг «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Одні з основних причин невідповідності вимогам НСЗУ — відсутність медичного обладнання, зокрема апарата ШВЛ, монітора пацієнта, портативного дефібрилятора, УЗД апарата, нестача необхідної кількості медичних фахівців, зокрема анестезіологів, для надання цілодобової медичної допомоги, а також відсутність ліцензії щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

«Без виконання цих вимог заклади охорони здоров’я не можуть забезпечити стаціонарну допомогу пацієнту цілодобово, а також провести необхідну діагностику, здійснити знеболення чи вчасно надати допомогу при погіршенні стану пацієнта», — пояснює Тетяна Бойко.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова