ДСНС про лісові пожежі в Харківській області - Накипіло
Події

ДСНС про лісові пожежі в Харківській області

З 1 вересня на території Харківської області сталося 12 пожеж, загальна територія яких склала близько 70 гектарів.

«Масові пожежі почалися з Вовчанського району з 1 вересня поблизу села Гатище, потім  були пожежі на території Нововодолазького району, Зміївського району, та учора були події на території Красноградського району», — пояснює директор Департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації Павло Пономаренко.

Коротко про основні пожежі у чотирьох районах

Вовчанський район. Загорання лісової підстилки почалося вдень 1 вересня. Постраждали райони близько селищ Гатище та Огірцеве. У протипожежний діях було задіяно 33 одиниці спеціальної техніки, зокрема пожежний потяг, гелікоптер Мі-8 та літак АН-32П. Загальна площа склала близько 10 га. Пожежу вдалося ліквідувати.

«Вогонь наблизився впритул до населених пунктів селища, однак його вдалося відсікти від підходів до населених пунктів. Тому евакуаційні заходи не проводилися. Зокрема не приймалися рішення про евакуацію в Зміївському і Нововодолазькому районах», — коментує Павло Пономаренко.

Зміївський район. За словами начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександра Волобуєва, тут пожежі розпочалися 6 вересня практично одночасно у п’яти місцях. Поблизу населеного пункту Миргороди загорівся хвойний ліс. У тушінні загоряння було задіяно 8 відділень рятувальників і гвинтокрил Мі-8. Пожежу вдалося локалізувати. Біля села Задонецьке пожежа площею у 2 гектари сталася через паління сухої трави, згоріло три покинуті будівлі. Також постраждали території біля населених пунктів Чемужівка і Сидори. Вогнища вдалося ліквідувати.

Нововодолазький район. Пожежа розпочалася вдень 4 серпня поблизу селищ Охоче та Меліхівка. Тут горіла хвойна підстилка. Через сильний вітер вогонь поширився на площу приблизно 40 га. У гасінні брало учать 160 осіб, приблизно 30 спеціальних машин та гвинтокрил Мі-8. Увечері того ж дня пожежу локалізували. У п’ятницю, 7 вересня, її повністю загасили.

Красноградський район. Пожежа хвойної підстилки сталася 6 вересня біля населеного пункту Наталине. Вогонь поширився на територію приблизно 5 га. На місці події працювало 9 відділень рятувальників та спеціальна техніка. Також тимчасово було переміщено в межах селища близько 100 осіб на відстань більше 1 км від пожежі. До кінця дня люди були повернені по домівках. Згоріла одноповерхова будівля та сарай, а також двоповерховий будинок барачного типу.

За інформацією ДСНС, під час гасіння місць загорання гелікоптер Мі-8 здійснив аварійну посадку. Екіпаж гвинтокрилу не постраждав. На даний час причина аварійної ситуації встановлюється. На місці події працює відомча комісія.

Під час пожеж постраждалих не виявлено. Причини загорань встановлюються.

«Ідуть слідчі дії, тому казати про якісь висновки ще рано», – коментує директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова