«Дорога на Схід»: фестиваль в Ізюмі об’єднає Слобожанщину і Донбас - Накипіло
Дорога на Схід

«Дорога на Схід»: фестиваль в Ізюмі об’єднає Слобожанщину і Донбас

18 та 19 серпня в Ізюмі та селі Іванівка Харківської області відбудеться музично-літературний фестиваль «Дорога на Схід». Організатори прагнуть привернути увагу до туристичної привабливості регіону, адже Ізюм не лише прифронтове місто, а й культурний центр із давніми традиціями.

«От ми всі говоримо про Донбас: всі їздять на Донбас, допомагають Донбасу... Зрозуміло, що чим ближче до лінії фронту, тим це важливіше. Але ми забуваємо про таку просту річ, що, скажімо, райцентри Харківщини потребують не менше нашої уваги і підтримки», — вважає ініціатор заходу, письменник і благодійник Сергій Жадан.

Вперше фестиваль «Дорога на Схід» пройшов минулого року в Новопскові, Сватовому і Старобільську та зібрав понад 30 українських музикантів і літераторів.

Цього разу протягом двох днів гостей познайомлять з культурними ініціативами Харківської, Донецької, Луганської, Сумської областей, з представниками сучасного мистецтва — традиційного і фольклорного. На території облаштують кемпінг.

Також працюватиме ярмарок від місцевих майстрів.

«Хочеться, щоб на ярмарку можна було купити найцікавіші речі, які можна знайти на українському Сході, —  говорить співорганізаторка фестивалю Марина Богун. —  Креативна економіка — це те, що виводить регіони на якісно новий рівень. Культурні проекти, екотуризм, локальне креативне виробництво — Харківщина усім цим багата, та хочеться іще нового поштовху».

За словами організаторів, підготовка фестивалю потребує додаткових коштів — до ініціативи можуть доєднатися небайдужі.

«Якщо ми зберемо більше, ніж нам необхідно, ми спрямуємо залишок коштів на допомогу дітям в інтернатах східних регіонів України, – говорить виконавча директорка Благодійного фонду Сергія Жадана Ірина Куніцина. – Фінансові звіти ми опублікуємо на сайті та в соцмережах».

Куди піти, що подивитись, що послухати?

День 1. Локація — Фазенда «Виноград», село Іванівка

18 серпня о 19:00 програму розпочне «Лінія Маннергейма» — музично-літературний проект Сергія Жадана, Олега Каданова та Євгена Турчинова. Продовжить вечір вистава Юрія Андруховича «Альберт, або Найвища форма страти».

День 2. Локація — місто Ізюм

19 серпня з 12:00 до 23:00 працюватимуть три сцени: у кінотеатрі «Спартак» виступатимуть поети Люба Якимчук, Артем Полежака, Юрій Андрухович, Олексій Чупа та Дмитро Лазуткін; поряд із ярмарком буде можливість послухати етноколективи, зокрема «Муравський шлях»; на головній сцені біля Сіверського Дінця виступатимуть гурти «Тартак», «The Вйо», «Шана», «Жадан і собаки».

Окрім них, на фестивальних сценах гратимуть музиканти й поети з Харківщини та прифронтових територій. Зокрема, рок-гурти «Ізобарра Тор» (Сватове), «Смолова галерея» (Слов'янськ),  етно-колектив «Заграйярочка» (Волноваха).

У межах фестивалю на площі Джона Ленона в Ізюмі презентують мурал із музикантом. Настінний розпис робить група харківських художників на чолі з Андрієм Пальвалєм. Також документальний фільм харківського режисера Володимира Чистиліна за участі Віктора Маринчака — «По ком звонит колокол», або «Фауст Гете».

Як дістатися місця?

Доїхати до фестивалю можна приміськими потягами, регулярними автобусними рейсами або додатковими автобусами зі станції №6 «Заводська» (станція метро «Індустріальна»). Бронювання квитків: bus.kharkov.ua або +380 57 732 65 02. Попередній продаж: на автостанціях Харкова (№ 1, 2, 3, 4, 6) та області. Розклад за лінком.

Avtobusy 2

Де ночувати?

Гостям заходу пропонується заночувати в кемпінгах: на Фазенді «Виноград» з 18 на 19 серпня та в Ізюмі, неподалік від головної сцени, над річкою, з 19 на 20 серпня.

Розміщення безкоштовне, але спальники та намети необхідно мати свої. Зареєструватися для отримання місця в кемпінгу необхідно за лінком. Організатори забезпечують воду, туалети, душі (в першому кемпінгу) та охорону.

Додаткова інформація на сайті та на офіційній сторінці фестивалю у Facebook.

Музичним колективам, які бажають виступити, потрібно написати на [email protected].

Організатори:

Благодійний фонд Сергія Жадана

Харківська обласна державна адміністрація

Ізюмська міська рада

«Райффайзен банк Аваль»

«PR-агентство Bagels & Letters».

Постійний інформпартнер Благодійного фонду Сергія Жадана: медіапроект «Накипело».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова