Допрос Януковича: онлайн-трансляция - Накипіло
Події

Допрос Януковича: онлайн-трансляция

28 ноября проходит заседание в Святошинском райсуде Киева, где в очередной раз допрашивают беглого экс-президента Украины Виктора Януковича. Здесь он свидетель по делу об убийстве «евромайдановцев» 20 февраля 2014 года на улице Институтской в Киеве.

Сейчас Янукович находится в Ростове-на-Дону (Россия), поэтому суд проходит в режиме онлайн-конференции.

Стороны защиты и обвинения получили по часу для проведения допроса бывшего президента Украины. Спустя 15 минут после начала заседания суд объявил перерыв.

Генпрокурор Юрий Луценко выступил перед присутствующими в перерыве и публично обвинил Януковича в предательстве украинского народа.

«Я звинувачую Януковича як українець, в тому, що він відкрив двері агресивній війні проти нашої держави, в тому, що він зруйнував сувернітет держави, якій присягав на Конституції, в тому, що в результатаі було вбитито 2263 військовослужбовців України, 8304 з них поранено, 1 млн 700 біженців, необлікована кількість вбитих і поранених цивільних — це все на совісті того, хто сьогоні сміє брехати українському народові. На все наставне час розплати», — подчеркнул Луценко.

Суд напомнил Виктору Федоровичу о том, что у него есть право воздержаться от дачи показаний в качестве свидетеля, но он отказался от предложения. «Я добровільно висловив ініціативу давати покази», — ответил Янукович судье.

О чем говорит Янукович?

«Розглядати питання вбивста невинних людей на Майдані неможливо без розглядання вбивства працівників правоохороних органів, які також загинули під час цих подій. Тому я прошу суд долучити до справи мою особисту думку з цього приводу, яка, як я вважаю, обов'язкова при розгляді цього питання в суді. Вона значно наблизить суд до встановлення істини».

«Якщо Росія не врахує наші інтереси під час підписання угоди з Європою, то ми, як то кажуть, сядемо на шпагат, але ми не олімпійські чемпіони, щоб на шпагат сісти. Тому я звертаюсь до Європейскього Союзу: на майбутнє треба врахувати, щоб Україну включити до підписання угоди з Росією як зацікавлену сторону, а в той час як ми підписуємо угоду з Євпропейським Союзом, наше прохання — включити Росію. І тоді в цьому трикутнику ми знайдемо спільний інтерес».

«Я ніколи не очікував, що мої політичні опоненти підуть на крок кровопролиття. Для мене було це не зроуміло як для звичайної людини, коли влада будує своє майбутнє на крові».

«Такі факти, як замах на життя голови держави (говорит об обстреле своего кортежа) будь-яка наступна влада має розслідувати, тому що, якщо цього не буде, то ми ніколи не вийдемо з цього жахливого для нашої держави кола, особливо, якщо ми прагнемо якось стати до кола європейских держав. А це що? Шлях до європейської інтеграції?».

«Я з самого початку і до самого кінця був проти зброї і кровопролиття, тому я не міг таких наказів давати. Я весь час намагався врегулювати це питання мирним шляхом. Проводив зустрічі навіть з радикалами, я хотів їх зрозуміти. Я працював в цим питанням, м'яко кажучи, цілодобово. Ми зустрічались і вночі. Але ці чисельні переговори призвели до того, що пішли заклики до застосування зброї з боку Майдану. Такі заклили лунали від Юрія Луценка та від інших так би мовити керівників Майдану».

Я тільки побачив, що наші партнери почали підтримувати вимоги Майдану. Якби ці пропозиції були мирними, якби вони дійсно забезпечили тиск на владу і змусили б нас підписати цю угоду — ніяких проблем би не було ... Вибори б відбулися, внесли б зміни до Конституції — і все було б нормально, не було б ніяких проблем. Але цього ніхто не дочекався

«Я був здивований позицією протестувальників. Всі закони, які приймалися в Раді, були спрямовані на європейську інтеграцію»

Прошлое заседание не состоялось из-за отсутствия подозреваемых — сотрудников "Беркута" Александра Маринченко, Сергея Тамтуру и Олега Янишевского.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова