COVID-19, відносини з Білоруссю, дороги та 30-річчя незалежності: що розповів Зеленський в інтерв'ю - Накипіло
Події

COVID-19, відносини з Білоруссю, дороги та 30-річчя незалежності: що розповів Зеленський в інтерв'ю

  • Софія Рогожина
  • delfi.l
  • 22 серпня 2020

Володимир Зеленський напередодні Дня незалежності дав інтерв'ю телеканалу «Україна 24». Ми зібрали головні тези Президента.

Про ситуацію на Донбасі

Найголовніший виклик для нашої країни — це війна на сході України. Сьогодні вже місяць як з плюсами/мінусами, але режим тиші зберігається, бойових втрат, поранень впродовж цього періоду місяця немає.

Про «нормандський формат» та переговори у Мінську

Домовились провести зустріч радників в «нормандському форматі» на 28 серпня. Я вважаю, ще повинна бути зустріч міністрів закордонних справ четвірки країн, потім — і лідерів країн.

Леонід Кравчук (голова Тристоронньої контактної крупи — ред.) — це обличчя нашої сьогоднішньої групи та української дипломатії. Кращого в нас немає. У нього чітка збалансована проукраїнська позиція

Усі розмови в форматі Мінську через COVID-19 відбуваються зараз у відеорежимі. Я думаю, що рано говорити про зміну міста, це неправильно робити особливо зараз. Вважаю, що від майданчика чи міста це не залежить зовсім, тільки від людей, які залучені до Тристоронньої контактної групи. 

Про позицію України щодо подій в Білорусі

Не хотілося, щоб щось вплинуло на дружні стосунки між дійсно схожими братськими народами українцями та білорусами Я не хотів би, щоб щось заважало відносинам між людьми. Це глибше та важливіше, ніж відносини між правителями, тому що це тимчасово. Що стосується кровопролиття — ні в якому разі не можна допускати. Щоб не відбувалося, влада і суспільство мають знайти спокійний формат діалогу, але не дубинками.

Про ситуацію з коронавірусом

Першу хвилю ми збили, в Україні її не було в ті терміни, коли вона була в Європі. Вона йде зараз.

Ми наразі потужні з точки зору ліжок, обладнання, кількості тестів, технічної підготовки, фахівців. У деяких областях заповнення ліжок вже понад 50%. З точки зору техніки — 6-15%, все інше вільне. Все є. Але не витримає кількість ліжок та спеціалістів потужної другої чи третьої хвилі. Тому зараз питання до відповідальності людей. Якщо не витримають наші медики, буде як в Італії. 

Про програму «Велике будівництво»

Ми побудуємо 5 000 кілометрів доріг менш ніж за рік. У наступному році, якщо буде все нормально, — в півтора раза більше. Я впевнений, що упродовж моєї каденції всі головні маршрути ми побудуємо. З наступного року почнемо будувати багато мостів. Зараз — Запоріжжя, сьогодні розпочали в Херсоні. Ці дороги мають привести до наших туристичних магнітів. Окремо є програма українських замків, музеїв.

Про збільшення мінімальної зарплати

Ми можемо збільшити до 6,5 тисяч гривень. Небезпечно робити це в короткі терміни. По-перше, в бюджеті немає таких грошей, та й небезпечно з точки зору інфляційних процесів. Тому на початку 2021 року збриємося запровадити 6 тисяч, а потім всередині року — 6,5 тисячі. Це збільшення — правильне ставлення до людей. Вони не мають відчувати себе жебраками

Про плани на наступний рік та святкування 30-річчя незалежності України у 2021-му

Зберегти незалежність, закінчити війну, почати зростати економічно і геополітично в напрямку впливу, щоб бути світовим гравцем. Зробити потужний День незалежності в усіх містах країни. Народження України — це найголовніше свято. Наше завдання, щоб люди 24 серпня були щасливі, і так зробити свято, щоб така подія увійшла в історію.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова