Чи дійсно держава обіцяла заплатити за інсулін в Харкові? - Накипіло
Події

Чи дійсно держава обіцяла заплатити за інсулін в Харкові?

На черговій сесії міської ради 21 серпня Харкова Генадій Кернес, відповідаючи на виступ депутата Івана Ракіча про виділення додаткових коштів на закупку інсуліну для містян, заявив, що держава обіцяла повністю задовольняти потреби міста в препараті. Ми перевірили, чи дійсно це так.

Меседж: Уляна Супрун заявила про те, що закупки інсуліну будуть на 100% фінансуватись з державного бюджету.

Висновок: правда

«Ви маєте знати, що обов'язок держави забезпечити фінансування 100% інсулінів. Коли не було коштів, місто виділило кошти на інсулін, а така собі виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Супрун нам відповідала постійно, що буде передбачено, і це було на центральних каналах і так далі. Ми не можемо робити те, що зобов’язалася взяти на себе держава. Ми і так достатньо фінансуємо ті галузі, які не наші», — заявив міський голова Харкова, Генадій Кернес.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я, Уляна Супрун дійсно обіцяла, що в 2019 році держава буде повністю відшкодовувати вартість препаратів інсуліну з державного бюджету. Про це вона заявила на своїй сторінці в Фейсбук 19 жовтня 2018 року.

Меседж: держава зобов'язалась повністю фінансувати закупівлю інсулінів, а місто не має до цієї проблеми жодного відношення

Висновок: маніпуляція

Незважаючи на те, що Супрун дійсно говорила про повне відшкодування вартості інсуліну за державний кошт, держава не зобов'язувалась це робити. У 2019 році на лікування хворих на діабет у держбюджеті заклали 841,2 млн грн, що за оцінкою Міністерства охорони здоров'я на 128 млн грн менше, ніж потрібно.

При цьому МОЗ нагадало, що відповідно до Бюджетного кодексу України видатки на надання медичної допомоги комунальними закладами охорони здоров’я здійснюються з відповідних місцевих бюджетів. Саме на такі видатки міністерство і виділяє Харкову і області субвенцію.

36820111

Фото: Медіапорт

368 11

Фото: Медіапорт

«Таким чином, порушене питання має вирішуватися відповідними місцевими органами за рахунок місцевих бюджетів, вищезазначених джерел, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством», — відповіли у Міністерстві охорони здоров'я на запит «Медіапорту».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова