Активісти перевірять, наскільки кандидати в мери Харкова розбираються у проблемах міста - Накипіло
Події

Активісти перевірять, наскільки кандидати в мери Харкова розбираються у проблемах міста

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 25 вересня 2020

Представники громадської ініціативи «Регіональна Виборча Рада Харкова» представили запитальник та бриф щодо проблем Харкова та області.  

На їхній основі активісти проведуть онлайн-дискусії з кандидатами на посаду міського голови та представників партій, які балотуються до облради. Проєкт спрямований на те, щоб розвинути відкритість та підзвітність політиків, а також налагодити діалог між владою і громадянським суспільством.

«Сьогодні багато кандидатів займаються популізмом, в їхніх виборчих програмах немає конкретики. Суть проєкту — допомогти виборцям зробити усвідомлений вибір без агітації за когось. Завдяки брифу та запитальнику люди можуть перевірити, чи розуміє кандидат проблеми регіону або приходить до влади, щоб поговорити»,  —розповідає Данило Метельський, менеджер проєкту« Усвідомлений вибір до органів місцевого самоврядування 2020».

DSC 1380

Активісти розішлють опитувальник висуванцям. Матеріали також опубліковані на сторінці громадської організації «Смарт Медіа» та «Виборча Рада».

«Наш заклик стосується й виборців. Безумовно, кожна громада стикається з безліччю проблем, але ми намагалися проаналізувати саме ті. які характерні для нашого міста, і привернути увагу громадськості та медіа до повноважень місцевого самоврядування. У брифі виходимо з того, під які саме функції ми обиратимемо людей. І ми намагатимемося у розмові утримати кандидатів від заяв, коли вони пропонують нам певні зрушення в державі чи національні досягнення.Та зосереджувати їх на громаді та її проблемах, а також програмних поглядах на майбутнє», — додає Юлія Біденко, кандидатка політичних наук.

DSC 1399

«Предвыборная кампания в Харькове строится по принципу противостояния с действующим мэром. Но практически никто из кандидатов не предлагает решения. Почти все выделяют одинаковые проблемы: минимальная возможность участия жителей Харькова в принятии решений, необходимость перераспределить бюджетные средства с благоустройства на коммунальные нужды, сохранение зеленых зон и исторического центра, проведение аудита коммунальных предприятий. При этом часто кандидаты не говорит о решениях. На дискуссиях мы хотим, чтобы кандидаты расшифровали, каким образом они будут бороться с проблемами.

DSC 1416 1

Перша дискусія відбудеться 28 вересня о 18:00. У ній братимуть участь п'ять кандидатів в мери Харкова: Микита Соловйов («Демократична Сокира»), Олександра Нарижна («Голос»), Ігор Черняк («Блок Світличної" Разом "»), Олег Абрамічев («Європейська солідарність») та представник від партії «Свобода» (уточнюється).

«Ми виділили п'ять тем (з опитувальника). Будемо говорити: про фінанси місцевого самоврядування,  управління житловим фондом, житлово-комунальним господарством і тарифну політикув цій сфері, про місцеві дороги й транспорт, розвиток закладів освіти, спорту та фізкультури, а також про медичне забезпечення та соціальний захист», — пояснює Олександра Щукіна, координаторка ініціативи та голова правління ГО «Смарт Медіа»

DSC 1433

Громадські діячі розраховують використати відповіді кандидатів, які перемогли на виборах, для оцінки їхніх дій на посадах.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова