«Розділові»: мистецтво на перетині письма, графіки і технологій - Накипело
События

«Розділові»: мистецтво на перетині письма, графіки і технологій

  • Алена Нагаевщук, Влад Лященко
  • rozdilovi.org
  • 6 августа 2019
  • 673

«Розділові» — це інтерактивний художній проект, у якому поєднані вірші письменника Сергія Жадана, візуалізації перформерки, художниці Ольги Михайлюк та музика Олексія Ворсоби і Томаша Сікори. Презентація оновленого проекту відбулась у Харкові.


«Мені здається, „Розділові“ — це проект постійних трансформацій. У нас була пауза — ми десь рік не грали. І це була дійсно зміна формату. Це не музичний альбом, який можна викласти в мережі потреково. Це космос, в якому хочеться, щоб кожна людина вхопила щось своє», — пояснює ідею Ольга Михайлюк.

Візуальну частину художниця створює наживо, поки письменник зачитує вірші. Її маніпуляції за скляним столом транслюються на великий екран.

Перша версія проекту з'явилась у грудні 2012 року в Івано-Франківську та Києві. Навесні 2014-го виникла ідея створити спеціальну версію у садибі Мсциховського — старовинної вілли неподалік Алчевська Луганської області. Тоді до команди приєдналися Влад Креймер, електронний музикант із Донецька, та віденська танцівниця Андреа Марія Хандлер.

З осені 2015-го «Розділові» існують ще й віртуально — на сайті rozdilovi.org. За допомогою ресурсу кожен може відчути проект по-своєму — через текстові, музичні та візуальні оновлення. Поезії перекладені німецькою, польською та англійською мовою. Восени, говорить Ольга Михайлюк, планується додати ще шість мов, зокрема чеську, італійську, французьську та адаптувати сайт під смартфони.

«Поезія тим і цікава, що може існувати в різних формах, — стверджує Сергій Жадан. — Я люблю все нове і несподіване, тому цікаво пробувати, як поезії звучать ще й у такому контексті. Просто бути письменником, який сидить у робочому кабінеті — трішки старомодно».

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X