Проблеми доступу громадян до сесій міськради | Накипело
События

Проблеми доступу громадян до сесій міськради

  • Анна Мясникова
  • Роман Даниленков
  • 18 июня 2019
  • 1149

За три роки на сесії Харківської міськради через відмову не змогли потрапити сотні громадян. Такі дані наводить засновник громадської організації «Харківський антикорупційний центр» Дмитро Булах.

За словами члена правління «ХАЦ» Дмитра Дробота містяни почали вимагати безперешкодного доступу до сесій відомства п’ять років тому, однак влада досі залишається закритою.

«Були такі події, коли (активістам — ред.) перекривали дорогу, не давали увійти, викручували ручки дверей міськради. А коли громадяни потрапляли безпосередньо до будівлі, там знаходилися незрозумілі особи, так звані «тітушки», які також не допускали до сесії. На практиці влада закрита, дуже швидко голосує на всі питання, навіть не звертає увагу на присутність громадськості, тому проблеми не вирішуються», — розповідає Дробот.

Право на вільний доступ громадян до сесій забезпечується трьома нормативно-правовими актами: Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом «Про доступ до публічної інформації» та Регламентом Харківської міської ради.

Як зазначають активісти, часто міська влада відмовляє громадянам у доступі, посилаючись на відсутність місць у сесійній залі, хоча реально частина з них пустує. Дозволу за попередньою заявою не отримують навіть особи, яких безпосередньо стосуються питання порядку денного. Так, активістам Ігорю Рассосі та Борис Редіну не вистачило місця на сесію 19 червня, де буде розглядатися питання щодо знесення намету на площі Свободи.

«Ми подали заяву 13 червня — це майже за тиждень. Нам в усній формі по телефону відповіли: “Вибачте, місць немає”», — поскаржився Рассоха.

Директор департаменту Харківської міської ради у справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сідоренко так коментує твердження громадських діячів.

«Я не знаю, что говорят активисты. Если приходит ответ, что мест нет, значит их нет. Надо заранее как-то этим заботится <...> зал же не безразмерный», — відповів керівник департаменту.

На думку Дмитра Дробота, проблему з нестачею місць повинні вирішувати посадовці.

«Закон передбачає: неважливо, чи є місця в залі, чи немає. Це ж не проблема людей, це проблема самої міської ради, щоб забезпечити їх», — додає громадський діяч.

За словами активістів, минулого року, після обмеження доступу активістам на 20-ту сесію, посадовці, зокрема перший заступник мера Харкова Ігор Терехов, пообіцяли змінити регламент міськради, однак цього не відбулося.

Чи були внесені поправки до нормативного документу, Юрію Сідоренко невідомо.

У липні антикорупційники разом із громадянами планують звернутися до суду, щоб оскаржити норми регламенту щодо доступу до сесії.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим