У Харкові стартує велопробіг через пів-України для незрячих - Накипело
Видео

У Харкові стартує велопробіг через пів-України для незрячих

5 серпня у Харкові розпочнеться велопробіг на тандемах для незрячих «Бачу, можу, допоможу». Дорога учасників пролягатиме через Полтаву, Дніпро, Запоріжжя і Мелітополь, а фінішують вони в Херсоні 24 серпня.

«Ідея проекту належить львів’янину Миколі Пеху, якого зараз з нами, на жаль, уже немає. Ми вирішили втілити його мрію і з 2014 року організовуємо щорічний пробіг. Наша мета — надати можливість незрячим людям подорожувати Україною, відкривати її для себе і руйнувати стереотипи про неможливість вести активний спосіб життя», — пояснює співорганізаторка Юлія Савчук, координаторка всеукраїнської кампанії Fight For Right.

DSC_3768

Уся подорож відбуватиметься на тандемах, пілотами яких будуть люди без порушень зору. Дорогою учасники не просто їхатимуть, а й вивчатимуть країну — на них чекає Диканька, сплав на Дніпрі, Хортиця, Асканія Нова й Азовське море. А в Дніпрі вони встановлять рекорд України як найбільш велопробіг на тандемах.

Цьогоріч планується 50 учасників. Долучатися може кожен у будь-якому місті, через яке пролягає маршрут велопробігу. Багато учасників сядуть на тандеми повторно, вперше цього року чекають на велосипедистів з Польщі, що приєднаються до проекту в Полтаві.

DSC_3779

«У нас будуть учасники з Івано-Франківська, Черкас, Одеси, Харкова, Києва, приєднається Дмитро Щебетюк з „Доступно.UA“. Наші учасники з різними історіями, але демонструють те, що незрячі люди ведуть активний спосіб життя. Треба створювати безбар’єрне середовище — без інформаційних, суспільних, культурних, фізичних», — коментує організаторка.

Також до велопробігу приєднається Іван Маслюк, співзасновник фонду «На трьох колесах». Два роки тому він на трьохколісному велосипеді здолав шлях від України до Португалії — а це 5 000 км. Тепер він організовує походи в Карпати для людей з інвалідністю.

DSC_3776

Проектові ніколи не будуть зайвими зрячі велосипедисти, які впевнено почуваються за кермом. Переконатися в своїх навичках і спробувати керувати тандемом можна у суботу, 4 серпня, у парку імені Горького. А сам старт планують об 11:00 з площі Свободи 5 серпня.

Організатори обіцяють, що велопробіг буде абсолютно безпечним адже колону супроводжуватимуть поліція та швидка. Слідкувати за перебігом проекту можна на сторінках у Facebook, Instagram та за гештеґом #будьутандемі.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X