Що змінять нові виборчі правила в Україні? - Накипіло
Події

Що змінять нові виборчі правила в Україні?

Представники громадської організації «Центр UA» обговорили з харківськими журналістами реформу виборчого законодавства. Ми зібрали найяскравіші цитати прес-кави. 

Єгор Поляков, аналітик

DSC_3135



Наразі виборча реформа не є в пріоритеті, а вибори відбудуться вже за два роки. Якщо зараз ми не приймаємо нової системи, то наступні парламентські вибори проведемо за тим самим законом Януковича.

«Зараз у нас депутати, обрані за закритими списками, не представляють регіони. Мажоритарники – навпаки. Відповідно, якщо ми хочемо, щоб у народного депутата відповідальність була одночасно і перед виборцями свого регіону, і перед партією, відкриті регіональні списки нам це дають».



«Як взагалі працюватиме виборча система? У нас буде 27 регіональних округів, в яких партії виставляють своїх кандидатів. Люди приходитимуть і голосуватимуть і за партію, і за кандидата. Так у виборця буде можливість впливати на те, хто конкретно його представлятиме, і в партії є стимул висувати кандидатів, які є впізнаванні в цьому окрузі, які працювали в регіоні. Відповідно, треба буде вкладатися більше в партійні місцеві осередки. Таким чином,  відкриті регіональні списки – це така система, яка дозволяє врахувати й інтереси партії, яка дивиться на загальнонаціональну картину, й інтереси регіонів».

Олег Рибачук, голова і співзасновник ГО «Центр UA»

DSC_3100

Переважна більшість харківських депутатів (70-80%) взагалі не голосують. Вони не бачать ніякого зворотного зв’язку у відстоюванні інтересів Харківщини.

«Ми проходимо до повного розуміння, що за ці роки створили систему гарантованої безкарності для депутатів. Ми створили систему, яка дозволяє людям з грошима вибирати собі спосіб потрапляння в політику: чи йти в мажоритарний округ, чи по партійному списку. Вони купують це місце і, відповідно, як бізнесмени отримують свої дивіденди.



«Я абсолютно впевнений, якщо на вулиці міст і сіл вийдуть українці з вимогою зміни законодавства, шансів не зреагувати у влади не буде.  Це великий виклик для нас, але нам пора навчитися змушувати владу, яку ми обрали, робити те, що нам потрібно».

Інна Борзило,  виконавчий директор ГО «Центр UA»

DSC_3144

Ми схиляємося до обмеження політичної реклами. Чому це такий важливий момент? Насправді, за нашими дослідженнями, близько 80% офіційних виборчих фондів партій спрямовується на купівлю телевізійної реклами – маніпулятивних повідомлень, де за 30 секунд нам намагаються нав’язати якусь ідею, не говорячи ані про програму політичної сили, ані про план її реалізації, ані про строки – ні про що.

«У нашому документі є пропозиція наділити можливістю застосовувати санкцію Національну Раду з питань телебачення та радіомовлення.  Важливо, щоб ця санкція була чутлива, незручна і дійсно працювала відносно суб’єктів виборчого процесу. Наразі є дві громадські організації «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації», які вже протягом кількох виборчих циклів відслідковують так звану «джинсу» під час передвиборчих кампаній. І ці звіти є публічними».



«Инструмент отзыва депутатов может быть использован как способ давления на будущую оппозицию. Мы должны думать об этом не с точки зрения того, какие сейчас политические силы у власти и кто является оппозицией, а создавать систему, которая будет здоровой и сбалансированной для всех последующих лет».

Андрій Андрушкін, керівник проекту «Публічні фінанси»

DSC_3115

56% людей віком 18-35 років не збираються йти на наступні вибори. Це величезна група людей. Вони  просто зараз не бачать жодної політичної сили, яка готова представляти їхні інтереси. І це сигнал для молодих партій почати з цими людьми працювати.

DSC_3028






ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова