Педагогів навчать викладати громадянську освіту - Накипіло
Події

Педагогів навчать викладати громадянську освіту

  • Віталіна Морозова
  • Ігор Лептуга
  • 16 Червня 2020

Основний критерій конкурсного відбору — бажання здобути нові навички.

Учителі з Харківської, Донецької та Луганської областей можуть взяти участь у триденному тренінгу з викладання громадських і соціальних компетенцій учням початкової школи.

Проєкт «Навчаюсь. Дію. Захищаю» — про особистий простір, сім'ю й громадянство, про те, як донести дітям важливість прав людини та відповідальності за свої вчинки. Ініціатори презентували робочий зошит для школярів 1—4 класів: «Пригоди прибульця Тарі». У форматі коміксів діти познайомляться з базовими поняттями громадянської освіти.

За сюжетом, прибулець Тарі — дитина, яка потрапила на Землю й хоче зрозуміти, як влаштоване наше суспільство. Інші герої зошита — теж школярі — розповідають про життя в Україні. Кожен персонаж унікальний, у кожного особлива біографія та характер. Хтось росте в багатодітній сім'ї, хтось — у неповній. Разом із Тарі вони вирішують різні проблеми, дізнаються, як побудоване суспільство.

Посібник розробили члени Всеукраїнської громадської організації «Українські рубежі» за підтримки МЗС Литовської Республіки. Матеріали схвалило Міністерство освіти і науки України. Кожен урок у зошиті містить три тематичні комікси з розмальовками, іграми та кросвордами. Відводиться час на виконання інших практичних завдань та обговорень.

«Ми з колегами давно займаємося укладанням і редагуванням дитячої літератури. Нам хотілося, щоби книжки з громадянського виховання були легкими, цікавими та веселими для дітей, щоби це не було щось у манері Так треба, і все. Важливо, щоби школярі, граючись, пізнавали світ і навчилися толерантно спілкуватися один з одним», — вважає Інна Ачкасова, співавторка навчально-методичного комплекту «Навчаюсь. Дію. Захищаю».

Щоби взяти участь у проєкті, зверніться до організаторів.

Детальна інформація на сайті.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо