П’ять років натхненного інфопартнерства - Накипіло
Партнерські матеріали

П’ять років натхненного інфопартнерства

  • Олена Лептуга
  • еzylet.com
  • 10 грудня 2020

Спонсорський матеріал

На чому базується довготривала співпраця? На єдності цінностей. 

Взаємодія громадської організацій EdCamp Ukraine та медіагрупи Накипіло розпочалася в 2015 році під час Першої національної (не)конференції» EdCamp Ukraine. Тоді ми вели пряму трансляцію події, що зібрала понад 300 учасниць і учасників – шкільних педагогів й адміністраторів освіти з різних регіонів, представників/-иць громадських організацій та бізнесу, школярів та їхніх батьків, майбутніх педагогів. Спеціальними гостями заходу стали п’ятдесят національних і міжнародних експертів та експерток. 

Такий масштаб й одразу — сміливо й неочікувано для, нам здавалося, звичайного освітянського форуму. Познайомившись ближче з організаторами, дізналися, що відповідальність, взаємодопомога, увага до себе, відкритість, розвиток і радість — шість цінностей їхнього руху. А проведення будь-яких подій EdCamp Ukraine ґрунтується на принципах, сформульованих американськими засновниками руху:

  • безкоштовність;
  • незалежність;
  • вільна ініціатива;
  • програма визначається в перший день проведення;
  • кожний і кожна можуть стати спікерами;
  • діє закон «про дві ноги» (учасники й учасниці самі визначають, які із сесій відвідають і на який час там затримаються).

Для нас як незалежної медіагрупи, що вважає інформування необхідною основою для вибудовування механізму громадського діалогу й заради сприяння інтелектуальному, технічному та культурному розвитку міста й країни, було важливо розповідати про громадську організацію, що розбудовує й підтримує спільноти відповідального вчительства. Тож усі подальші події руху ми з цікавістю інформаційно супроводжували.

Третя освітня (не)конференція EdCamp Ukraine запам’яталася відкритістю освітян. Учителі й учительки бути щирими в оцінці стану сучасної освіти й сміливо говорити про наболіле. Опитування, записане нашими журналістами, ледве вмістилося в п’ять хвилин: замість «води» — конкретика, замість «хвалебних пісень» — здорова критика, замість нарікань на корупцію — пошук рішень.   

Доказом ефективності такого підходу є те, що наразі, за даними EdCamp Ukraine, після початку використання антикорупційних інструментів кількість учениць і учнів, які вважають корупцію однозначно негативним явищем, зросла на 10 %, а кількість тих, хто вважають, що корупція не може бути виправданою, збільшилася на 9 %.

Уже наступного 2018 року майже тисяча освітян, експертів й експерток приїхали в Харків, і ми замість двох матеріалів зробили більше двадцяти й зібрали їх в окрему спецтему на нашому сайті. Забігаючи наперед, зараз вона містить 71 матеріал і ще поповнюється.  

Snimok ekrana 2020 12 11 v 15.45.26

П’ята національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2019 викликала інтерес у медіа, адже на ній був презентований проєкт з упровадження у 26 школах по всій Україні програми з розвитку м’яких навичок — SEE Learning (соціально-емоційне та етичне навчання).

Журналісти «Накипіло» писали про булінг в українських школах, тож вважали за необхідне розказати якомога повніше про SEE Learning, яка не тільки вирішує проблему цькування, але й вчить учнів, їхніх батьків і вчителів давати собі раду, уважніше ставитися до себе і людей навколо. 

2020-й перевірив на міцність і освітян, і медійників, а водночас дав поштовх до пошуку нових форматів. Тому запит від наших партнерів — якось цікаво проанонсувати підготовку «Антикризового національного онлайн-EdCamp» — був таким собі викликом (тоді ми ще не знали, що це «квіточки»). Вийшло круте відео, заряджене енергетикою команди EdCamp.

А п’ятиденна онлайн- (не)конференція для батьківства та вчительства зібрала 10 019 осіб і стала найбільшою освітньою онлайн-подією в історії України. EdCamp.

Тезі про те, що карантин — це не лише виклики, а й можливості, ми присвятили великий матеріал. Успіх надихнув на створення разом з EdCamp Ukraine подкастів про освіту, але не тільки для освітян. Нам найбільше подобається цей:

Подкаст №2. Фізичне здоров’я і психологічна стійкість

20 вересня 2020, підготовка до цієї дати й постпродакш, стали для нашого партнерства перевіркою. Ідеться про перше в історії звернення Далай-лами XIV в прямому ефірі до українців й українок. І знаєте, що? Усе вийшло круто й злагоджено. 

Що ж, п’ять років саморозвитку й синергії — це вже не лише про партнерство, це вже про дружбу. Не знаємо до кінця, які плани EdCamp Ukraine, проте знаємо, про їхні події точно буде цікаво написати. І ось чому. 

На жовтень 2020 року до спільноти EdCamp Ukraine, за аналітичними даними організації, долучилися 33 939 освітян, із них працюють у школах 21 802 особи, і це становить 4,96 % від усього українського вчительства. Рух EdCamp Ukraine представлений майже в кожній другій школі країни, у середньому — троє осіб у закладі. 

Освіта, особливо середня, загалом є фемінізованою сферою, то 95 % з тих, хто беруть участь у національних та регіональних EdCamp-подіях, — жінки. Середній вік відвідувачок/-ів EdCamp-подій – 42,5 років, а стаж їхньої педагогічної роботи в середньому – 18,3 років (за даними організації).

Звіт про діяльність EdCamp Ukraine за 2018—2020 роки

Результати опитування EdCamp Ukraine учасниць і учасників (не)конференцій:

  • 73 % відчувають, що в них вдосконалилося критичне мислення,
  • 64 % відзначають розвиток навичок соціально-емоційного та етичного навчання,
  • 63 % розвинули навички проведення онлайн-навчання та різного роду інші практичні навички,
  • 80 % зазначили, що участь в EdCamp-подіях розширила їхній практичний інструментарій,
  • 75 % вказали на віднайдену мотивацію,
  • 66 % відчули впевненість у використанні набутої майстерності чи обговоренні певного питання,
  • 57 % побачили нові перспективи,
  • 80 % змогли впровадити безпосередньо в класах те, що здобули на цих подіяхці

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова