Отримати субвенцію на округ: яку роль у залученні коштів з держбюджету відігравав Дмитро Святаш - Накипело
События

Отримати субвенцію на округ: яку роль у залученні коштів з держбюджету відігравав Дмитро Святаш

  • 24tv.ua
  • 19 августа 2019
  • 744

15 липня Дмитро Святаш, який втретє балотувався до Верховної Ради за 170-м виборчим округом у Харкові, опублікував на сторінці в Facebook допис. З його контексту випливає, що Святаш домігся виділення з держбюджету коштів на ремонт 11-ти багатоповерхівок у Московському районі. Ми розібрались, яким чином пов’язані екс-нардеп та субвенції.

Теза: Кандидат плідно працював над залученням грошей держави до бюджету Харкова. Виділені кошти — це його заслуга.

Результат перевірки: маніпуляція.

10 липня Кабінет Міністрів України виніс розпорядження «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам...», у додатку до якого дійсно зазначається про виділення грошей на будівництво цих будинків на загальну суму 1,93 мільйона гривень. 

Однак цьому передувала тривала процедура обговорення. Відповідно до Постанови уряду, головним розпорядником субвенцій є Мінфін. Подати пропозицію до відомства щодо отримання коштів на розвиток територіальних одиниць можуть народні депутати та облдержадміністрації. Для підготовки пропозицій щодо розподілу коштів з держбюджету Мінфін утворює комісію. До неї також входять члени Комітету ВРУ з питань бюджету. Комісія вирішує, чи включати подані заявки до проекту акта Кабміну щодо розподілу субвенцій між місцевими бюджетами, зокрема за конкретними об'єктами. Пропозиція затверджуються, якщо за неї проголосували більше половини членів комісії. 

Перевірити, чи дійсно Дмитро Святаш надіслав пропозицію Мінфіну нам не вдалося, оскільки таких документів немає у публічному доступі. Однак навіть якщо воно так і було, рішення щодо надання субвенції прийняли комісія Міністерства фінансів та Кабмін.

Цікаво, що кошти на ремонт деяких будинків, про які говорив кандидат, вже залучалися. Так, у 2018 році на ремонт будинка на вулиці Гвардійців Широнінців, 27 міськрада витратила близько 50 тисяч гривень. У травні цього року Департамент житлового господарства за ремонт багатоповерхівки на вулиці Гвардійців-Широнінців, 18д заплатив забудовнику приблизно 66 тисяч гривень.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X