Життя в окупації та звільнення працівників освіти: ситуація у Борівській громаді станом на 1 серпня - Накипіло
Події

Життя в окупації та звільнення працівників освіти: ситуація у Борівській громаді станом на 1 серпня

  • Анна М‘ясникова
  • Борівська селищна рада
  • 1 Серпня 2022

Основна частина живої сили та техніки окупантів вийшла у Куп’янському та Сватівському напрямках, але російські військові все ще контролюють територію громади та підсилюють окупаційну владу.

Бойові дії на території Борівщини не ведуться, але ситуація залишається напруженою і нестабільною. Там періодично чути звуки вибухів, зберігаються загрози обстрілів, підриву на мінах, виникнення лісових пожеж. Зокрема, учора в районі Підлиману горів ліс, повідомляє Борівська сільрада.

297102854 5453502724709518 1903860025075501878 n

Ситуація з грошима

Люди не мають можливості отримати нараховані їм українські пенсії та зарплати. Усе ще немає мобільного зв'язку та інтернету. Представники окупаційної влади збирають з пенсіонерів Борівщини заяви та документи начебто для оформлення соціальної допомоги та пенсії.

«На території громади стає більше переселенців з Донецької та Луганської областей, які заселяються в помешкання борівчан, що виїхали», — додають у сільраді.

Про освіту в окупації

За наказом окупаційної влади в закладах освіти Борівщини прибирають українську символіку та книги, видані з 1991 року. Працівники освітніх закладів, які погодилися на співпрацю з окупантами, пишуть заяви на звільнення українському керівництву. Відомо про 30 заяв від вчителів та технічних працівників опорної школи №1 у Боровій та Піско-Радьківської школи.

«Вчителям, які залишаються в штаті українських шкіл, нараховуються українські зарплати. Коли Україна відновить контроль над тимчасово окупованими територіями, педагоги, які перейшли на бік окупантів, вже не зможуть працювати в українських школах», — зазначає сільрада.

Про евакуацію

Сьогодні через Печеніги виїхали близько 900 людей: здебільшого жінки та діти. Серед евакуйованих — п‘ятеро мешканців Борівської громади. Люди не полишають спроб виїхати на підконтрольну українській владі територію.

Троє мешканців Вільхівки загинули у березні внаслідок обстрілу селища: подробиці від поліції

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова