Мертві бджоли: хто винен та що з цим робити - Накипіло
Події

Мертві бджоли: хто винен та що з цим робити

  • Анастасія Курцева
  • texashoneybeefarm.com
  • 11 липня 2020
  • 1935

Така ситуація повторюється вже третій медоносний сезон поспіль.

Спілка пасічників та Гільдія медоварів України звернулися до керівництва держави з проханням вирішити ситуацію масового отруєння бджіл токсичними пестицидами. Якщо озиратися на минулі роки, то у 2018 році загинуло близько 45 тисяч бджолосімей, у 2019 — 40 тисяч, що призвело до втрати економікою держави 120 мільйонів гривень. У 2020 році масова загибель бджіл спостерігається з другої половини травня та не припиняється і досі. 

Ситуацію мав б регулювати закон про захист та розвиток бджільництва №2537 від 05.12.2019.

«У моєму розумінні закон повинен регулювати відносини між пасічниками і зовнішнім світом. А всі негаразди, які трапляються, вони через те, що люди не дотримуються певних вимог цього закону або інструкцій», – зазначив Денис Солдатов, голова ГО «Спілка пасічників Харківської області».

Експерти переконані, цей закон дієвий, але потребує внесення змін, зокрема посилення штрафу за використання шкідливих пестицидів. Наразі 150 гривень – це штраф за порушення правил застосування правил захисту рослин 

«Якщо ми кажемо про законодавство, то в проекті закону тільки фіскальні моменти. Сказано, що треба посилити штрафи. Але перш за все треба домовлятися між групами. Є громадська організація пасічників, є громадська організація фермерів, які конкретно працюють між собою за конкретним підписаним меморандумом», — вважає Світлана Гапоник, голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Харківської області».

Фахівці вважають, що виходом може бути виділення фермерам окремих територій, де вони зможуть спокійно обробляти рослини, не шкодячи пасікам, або виділити пасічникам окремі території під пасіки. На сьогоднішній день, у виключних випадках пасічникам та аграріям доводиться ділити території.

«Конкретно про ці території повинні знати, що це — окремі зони, які відведені спеціально під пасіки, а не просто, наприклад, пасіка з’явилася де їй хочеться, а потім загинули бджоли і вони подають до суду», — Світлана Гапоник, голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників Харківської області».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X