«Майже 100 заяв на замовників направлено в контролюючі органи». Результати проекту «Прозоре місто Х» | Накипело
События

«Майже 100 заяв на замовників направлено в контролюючі органи». Результати проекту «Прозоре місто Х»

Розслідувально-журналістський і юридичний проект «Прозоре місто Х» завершено. Він тривав 9 місяців. Про це повідомили представники ГО «Харківський антикорупційний центр» Євген Лісічкін та Ігор Синицький

«Цей проект такий, що навчає тендерні комітети здійснювати закупівлі правильно. Коли є над ними контроль, не тільки з боку держави, а і з боку суспільства у формі громадських ініціатив, то закупівлі стають більш ефективними», – розповів на прес-конференції Ігор Синицький.

За словами Євгена Лісічкіна, протягом проекту направлено більш ніж 10 заяв у контролюючі та правоохоронні органи. Майже 100 заяв складено на замовників.

«Велика проблема, що наше місто, міська рада постійно надає дозволи підприємцям зі свого оточення, операторів обирає фактично безкоштовно і вони не сплачують кошти в міський бюджет», – каже Євген Лісічкін.

Найбільш гучні справи проекту «Прозоре місто Х» – це розслідування по чеським фірмам «Чумакова-Кернеса», по найдорожчій новорічній ялинці в Україні й закупівля міським зоопарком фруктів та овочів для тварин. Резонанс по останній справі сприяв розірванню договору з постачальником, це допомогло зекономити близько 2 мільйонів гривень з бюджету.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим