Kharkiv IT Cluster: здобутки галузі за п'ять років - Накипіло
Промо

Kharkiv IT Cluster: здобутки галузі за п'ять років

Партнерський матеріал

Kharkiv IT Cluster — це громадська організація, яка об'єднує більшість IT-компаній та їхніх офісів в Харківському регіоні, мета якої формувати позитивну екосистему для розвитку технологічного бізнесу. Цьогоріч організації виповнюється п'ять  років.

Які напрямки діяльності?

 • освіта та інвестування в розвиток людського капіталу;
 • промоція Харкова як центру ІТ у Східній Європі;
 • створення комфортної інфраструктури: офіси, житло та інфраструктура Smart City Project;
 • зміцнення ІТ-спільноти та безпосередні вигоди для учасників Kharkiv IT Cluster;
 • взаємодія з владою на національному та регіональному рівнях, юридична підтримка для компаній-учасниць Kharkiv IT Cluster.

За масштабом діяльності та динамікою розвитку Харківський ІТ Кластер став найдинамічнішим серед усіх недержавних кластерів Східної Європи.

Що саме було зроблено?

Ініціювали понад 30 успішних освітніх проєктів, які покращують систему освіти, від шкільної профорієнтації до освіти дорослих, зокрема підготовку студентів технічних спеціальностей. До проєктів щорічно долучаються більше 300 експертів-волонтерів з ІТ-спільноти.

Кластер приєднався до міської програми Smart City, а також разом з партнерами Авантаж, Стройсіті Мануфактура, Smart village Європейський квартал і Green Hills постійно працює над створенням комфортних житлових та офісних проєктів для ІТ-спільноти.

Харків ІТ Кластер започаткував та постійно розширює харківську ІТ-спільноту: наразі це 70 компаній-учасниць і 40 партнерів. Сформовано пакет постійних знижок і спеціальних пропозицій для ІТ-спеціалістів компаній-учасниць: створений спільно з ITomych Studio застосунок IT Loyalty з дисконтами до найулюбленіших закладів і фітнес-клубів, найвигідніше медичне страхування від СК «Країна» та банківське обслуговування від банків-партнерів УкрСиббанк, Кредобанк, Восток. Кластер плідно співпрацює з владою регіону з питань лобіювання своїх стратегічних інтересів. А також активна участь у розробці стратегій розвитку Харкова 2030 та Харківської області 2027.

Для компаній-учасниць організація створила проєкт IT Legal Support із метою юридичної підтримки та захисту інтересів ІТ-бізнесу. Харківський ІТ Кластер допомагає ІТ-компаніям у національному та міжнародному піарі. Кластер тісно співпрацює з європейськими й американськими організаціями та асоціаціями, завдяки яким залучаємо інвестиції до Харківського регіону. Кластер успішно співпрацює з посольствами: у 2015 році вдалося зняти з Харкова позначку risk zone від США й Канади. У 2020 році представники спільноти, Radmirtech та Beetroot, взяли участь у Davos 2020 Ukrainian House.

Проєкт Kharkiv IT Research — масштабне дослідження харківського IT-ринку, яке Кластер проводить щороку. У 2018 році в проекті взяли участь понад 7000 IT-фахівців із 36 компаній Харкова, а у 2019 році охоплення ІТ-аудиторії України було ще більшим. Кількість завантажень результатів дослідження з веб-сайту перевищила 10 000. Їх також було надіслано до 50 торговельних палат за кордоном. А міжнародна агенція USAID прийняла результати Kharkiv IT Research як підтвердження для надання Україні фінансової та технічної допомоги.

У період коронавірусної епідемії Харківський ІТ Кластер не призупиняв роботу, та навіть більше — ініціював створення проєкту IT4Life, щоб допомогти Харківському регіону в боротьбі з Covid-19. Згодом проєкт так виріс, що для нього було створено окремий благодійний фонд IT4Life. Станом на кінець червня вони допомогли 18 лікарням Харківського регіону придбати або відремонтувати медичне обладнання, а 23 лікарням допомогли з придбанням медичних щитків і засобів дезінфекції, окремо компанія Altexsoft надала допомогу літнім людям. IT-спільнота також забезпечила засобами захисту та дезінфекції Харківський центр оцінювання якості освіти для потреб у проведенні ЗНО.

«Обсяг і кількість наших проєктів та ініціатив постійно зростає. Ми відкриті для нових учасників, волонтерів та ідей!», — Альона Беляєва, менеджерка комунікацій Kharkiv IT Cluster.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

  ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

  Оперативні та перевірені новини з Харкова

  X