Як швидко ви знищите нашу планету? Тест! - Накипіло
Інтерактив

Як швидко ви знищите нашу планету? Тест!

Це спонсорський матеріал

Усі тільки й говорять про екологію та збереження Землі, а в Харкові навіть проходить фестиваль SlowMarket, присвячений усвідомленому споживанню. Ми могли б вигадати тест, наскільки ви усвідомлені, але погодьтеся: крутіше дізнатися, як швидко вам вдалося б знищити планету!

Вам дуже подобаються кросівки модного бренду. Де їх купите?

Модна промисловість виробляє до 10% світових викидів вуглекислого газу щороку. Для планети буде вигідніше, якщо ви купите кросівки локального бренду, який не використовує масове виробництво. На SlowMarket 10–12 грудня можна буде знайти речі, які не лише подбають про Землю, а й підкреслять вашу індивідуальність.

Ви запізнюєтеся на роботу: таксі, тролейбус чи велосипед?

Таксі, якщо це не електромобіль, — найнеекологічніший вид транспорту. При використанні палива виділяється безліч шкідливих речовин, які забруднюють наші міста. Тролейбус екологічніший, але й для виробництва електрики найчастіше спалюють вугілля або природний газ.

Ідете вигулювати собаку. Який пакетик візьмете, щоби прибрати за нею?

Приблизно вісім мільйонів тонн відходів пластику щороку потрапляє до океанів. Бачите он ту качку з прилиплою пластмасою? Можливо, хтось також вибрав пластиковий пакет.

Із чого питимете каву на конференції?

Про пластикові стаканчики взагалі промовчимо, але й паперові — не еталон екологічності. Вони мають тонкий прошарок пластику, що ускладнює переробку.

Нову куртку немає куди повісити! Що робитимете зі старим одягом?

Один із принципів турботи про планету — дати речам прожити якнайдовше. До речі, на SlowMarket цього разу буде Dress crossing: ви зможете віддати одяг у гарному стані та натомість знайти щось цікаве з того, що принесуть інші учасники!

Ви в супермаркеті. На скільки днів наберете їжу?

Найкраще купувати найнеобхідніше. У вас же буває, коли овочі або фрукти, взяті на запас, гниють у холодильнику? Через перевиробництво продуктів у світі щодня витрачається величезна кількість ресурсів.

Вашій дитині страшно спати самій. Залишатимете ввімкненим нічник?

Чим більше ви витрачаєте електроенергії, тим більше електростанції спалять вугілля для її виробництва. Краще подбати, щоби ваш будинок зберігав енергію.

Виробництво м'яса шкодить планеті. Станете вегетаріанцем?

Вегетаріанство менше шкодить Землі, але найбезпечніше для природи — веганство, відмова від будь-яких продуктів тваринного походження. Ще хороший варіант — середземноморська дієта, багата на рибу, бобові та горіхи.

Як швидко ви знищите нашу планету? Тест!
Ви знищите Землю за два тижні.
Ви дуже хочете знищити Землю та робите все, щоби це сталося якнайшвидше. Але навіть суперзлодіям потрібно відпочивати! Приходьте 10–12 грудня на SlowMarket та приємно проведіть час, що залишився нашій планеті.
Ви знищите Землю за рік.
Байдуже, що буде із Землею: вам подобається жити, як хочеться, і не зважати на обмеження. Приходьте 10–12 грудня на SlowMarket і насолоджуйтеся всіма принадами усвідомленого споживання.
Ви знищите Землю за 20 років.
Минулої зими не випадав сніг, зате у квітні його було вдосталь — і ви почали щось підозрювати та намагатися врятувати планету. На SlowMarket 10–12 грудня ви зможете не лише гарно провести час, але й зрозуміти, як споживати ще свідоміше.
Ви рятуєте Землю, поки інші знищують.
Ви сортуєте сміття, знаєте, яке пакування екологічне, а яке — ні, бережете кожну краплю води та кіловат енергії. Не варто навіть нагадувати (але ми нагадаємо), що 10–12 грудня на SlowMarket ви зможете потеревенити з однодумцями, а ще — підшукати круте та екологічне вбрання.

Підписуйтесь на SlowMarket в Інстаграм!

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова