Історію «Щедрика» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для артпроекцій у США - Накипіло
Події

Історію «Щедрика» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для артпроекцій у США

  • Анна М’ясникова
  • МЗС України, Art on theMART
  • 13 Листопада 2022

У Чикаго на цифровій платформі Art on theMART запустили спецпрограму Shchedryk — Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic. Це відеомапінг про історію «Щедрика» від давніх витоків колядницької культури до всесвітньовідомої мелодії Carol of the Bells, яку оранжував український композитор Микола Леонтович.

Прем'єра святкової проєкції відбулася 10 листопада, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

2D та 3D анімацію створили українські митці з PHOTINUS studio. У ній представлені чотири історичні етапи колядки: язичницький період і український контекст пісні, європейський, американський період та сучасність. Відеопроєкцію супроводжує саундтрек з використанням пісні «Щедрика», яку виконує хору імені Г. Верьовки та U.S. Air Force Band in Europe.

«Важко усвідомити, що “Щедрик” знову став інструментом української боротьби за незалежність від Росії, так само, як у далекому 1919-му. Зараз, коли інтерес до України у світі надзвичайно високий, через арт-проєкт “Щедрик” ми транслюємо українську ідентичність, історію, тяглість міжкультурних зв'язків та спільних цінностей вільного світу», — розповіла координаторка проєкту Софія Джуринська.

Головний художник проекції Макс Роботов наразі призваний до лав Збройних сил України та дислокується поблизу лінії фронту, повідомляє Art on theMART.

00938 1

Частиною програми також став благодійний збір коштів для покупки трьох апаратів штучної вентиляції дітей для новонароджених дітей в Україні.

«100 років тому в США вперше пролунав “Щедрик” — українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. 30 жовтня 1922 року відбувся виступ хору в Чикаго, в одному з найпрестижніших концертних залів міста — Chicago Orchestra Hall. “Щедрик” став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах світу», — зазначає пресслужба МЗС.

Святкову проєкцію показуватимуть щовечора до 17 листопада о 20:30 та 21:00.

Замість реклами напоїв та курсів: у Берлінському метро з'явилися світлини підземок Харкова та Києва

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова