Як відправити захисника на лікування за кордон. Алгоритм дій - Накипіло
Події

Як відправити захисника на лікування за кордон. Алгоритм дій

  • Роман Даніленков
  • 22 Червня 2022

Країни-партнери готові приймати на реабілітацію та лікування українських бійців. Їм надаватимуть медичну допомогу у кращих лікувальних закладах.

Міністерство у справах ветеранів України оприлюднило алгоритм направлення наших військових за кордон. Наразі діє Порядок направлення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 411 від 5 квітня 2022 року.

Етап 1. Направлення ініціюється закладами охорони здоров’я

Якщо захисник перебуває на лікуванні чи реабілітації у цивільних лікарнях, то така лікарня має направити клопотання та наступні документи до військового госпіталю:

  • згода захисника або його законного представника на лікування за кордоном з обов’язковим наданням однозначної згоди на обробку персональних даних, що стосуються медичної інформації;
  • згода на обробку та передачу персональних даних закладам охорони здоров’я іноземних держав відповідно до законодавства у довільній формі;
  • виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ.

Етап 2. Дане клопотання впродовж трьох днів має розглянути консиліум лікарів військово-медичного закладу і надати висновок про необхідність направлення захисника України на лікування за кордон або про відсутність такої необхідності.

Етап 3. У разі позитивного рішення військовий госпіталь надсилає до Командування Медичних сил Збройних сил України пакет документів зі списками відібраних Захисників на лікування за кордон; перелік Захисників щодо яких наявні висновки про необхідність їх направлення на лікування за кордон із зазначенням діагнозу/діагнозів та ускладнень відповідно до НК 025:2021 «Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоровʼя»; висновки про необхідність направлення Захисників на лікування за кордон; документи, які надсилались ЗОЗ.

Етап 4. Після узагальнення інформації Командування Медичних сил надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів зазначених вище.

Етап 5. МОЗ після надходження до листа-направлення з повним переліком документів, протягом двох робочих днів надсилає до МЗС запит з проханням підтвердити можливість надання на безоплатній основі медичних послуг іноземними закладами охорони здоров’я, з переліком захисників та діагнозами.

Етап 6. Після знаходження закладу іноземної держави яка може прийняти захисника на лікування МОЗ протягом двох календарних днів листом інформує Командування Медичних сил та Адміністрацію Держприкордонслужби про погоджений з іноземною стороною перелік Захисників України.

Етап 7. На підставі листа МОЗ Командування Медичних сил забезпечує формування пакета супровідних документів.

Етап 8. Після цього здійснюється транспортування Захисників до місця їх лікування.

2022 06 22 11.31.42

Джерело: Міністерство у справах ветеранів України

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова