Як відомі політики та громадські діячі відреагували на трагедію у Дніпрі - Накипіло
Події

Як відомі політики та громадські діячі відреагували на трагедію у Дніпрі

  • Карина Бовсуновська, Тетяна Хоронжук
  • Павло Петров
  • 15 Січня

Ракетний удар по Дніпру став черговим доказом того, що росіянам ні в якому разі не можна вірити, адже вони прийшли на нашу землю знищувати більше і більше українців.

Публікуємо для вас цитати відомих політиків та громадських діячів, які відреагували на трагедію і не залишилися осторонь.

Президент Литви Гітанас Науседа

russia is a terrorist state. They bring destruction, death & immense suffering everywhere they go. Atrocities, mass killings, attacks on residential buildings — like today in Dnipro — will never be forgiven& forgotten. The time for accountability will come.

Переклад: 

росія — терористична держава. Вони несуть руйнування, смерть і величезні страждання, куди б вони не пішли. Звірства, масові вбивства, напади на житлові будинки — як сьогодні в Дніпрі — ніколи не будуть прощені та забуті. Прийде час відповідальності.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу шостого Президента України Володимира Зеленського: 

Іноді здається, що за цей рік ми бачили всі відтінки «руського світу». Але москва доводить, що цинізму немає меж. Дніпро. Субота. Звичайний будинок. Підла російська ракета… росія має бути негайно виключена з Радбезу ООН. Її присутність у цьому органі — ганьба для всього світу.

dnipro

Зруйнована багатоповерхівка у Дніпрі. Фото: Михайло Подоляк

Пол Массаро, старший політичний радник Гельсінської комісії США: 

Russia celebrates yesterday's terrorist attack on the Ukrainian city Dnipro. Give Ukraine what it needs to stop this terrorist state! Tanks, F-16s, ATACMS.

Переклад:

Росія святкує вчорашній теракт в українському місті Дніпро. Дайте Україні те, що їй потрібно, щоб зупинити цю терористичну державу! Танки, F-16, ATACMS.

Сергій Притула, волонтер, громадський та політичний діяч: 

ru propaganda announced strikes not only on critical infrastructure. And here it is. Part of the apartment building is gone. They actually admit that they are committed to killing civilians at large. Pure terrorism. Which requires strong answers from the international community!

Переклад:

ru пропаганда анонсувала удари не тільки по критичній інфраструктурі. І ось воно. Частина житлового будинку зникла. Вони фактично визнають, що прагнуть вбивати мирних жителів. Чистий тероризм. Що вимагає рішучих відповідей міжнародної спільноти!

propahanda

Ілюстрація: Сергій Притула

Оксана Забужко, письменниця:

Мерзить уже просто від думки, що щось таке поруч із тобою існує на цій планеті. Пересмикує — так, ніби в мозку центр очищення організму от-от видасть наказ «виблювати!»

Людство має виблювати з себе росію — щоб не загинути від отруєння злом. Вічна пам'ять загиблим дніпрянам.

Олексій Данілов, Секретар РНБО України:

Шкода, що не можна ненавидіти ще більше. Ми вас проклинаємо до сьомого коліна! Горіти вам у пеклі, росіяни! Але не в тому світі, а в цьому!

Посол США в Україні Бріджит Брінк:

Жахливо. Мої думки з постраждалими та з тими, хто докладає так багато зусиль, щоб надати допомогу. Додаткова безпекова допомога продовжує надходити, щоб допомогти Україні захиститися.

Митрополит Епіфаній, предстоятель ПЦУ:

Сьогодні свято, але немає святкового настрою, бо біль знову розриває душі — від російської терористичної атаки зруйновано великий будинок у Дніпрі. Боже, прийми душі загиблих, допоможи врятувати постраждалих, зціли поранених. І воздай душогубам те, на що вони заслуговують!

Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади:

Russia’s attacks on residential buildings in Dnipro, Ukraine are despicable, abhorrent, and completely unacceptable. Canada condemns this violence unequivocally — we stand with the people of Ukraine, and we’ll continue to make sure they have the support they need.

Переклад:

Напади росії на житлові будинки в Дніпрі є огидними та абсолютно неприйнятними. Канада однозначно засуджує це насильство — ми підтримуємо народ України та продовжуватимемо забезпечувати йому необхідну підтримку.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова