Фестиваль документального кіно презентує стрічку про війну і любов - Накипіло
Події

Фестиваль документального кіно презентує стрічку про війну і любов

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людина Docudays UA завітає до Харкова. Більшість із представлених фільмів не показують в іншому глядацькому форматі. Тому для шанувальників жанру це гарна можливість побачити сучасну авторську документалістику.

Що подивитись?

Відкриватиме фестиваль стрічка режисерки Анастасії Старожицької«Війна химер»Це художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками.

«Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив в Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів-солдатів. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Це історія їхньої подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя опісля всього. Стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерки Анастасії Старожицької», — відзначають організатори.

Презентація фільму відбудеться 17 листопада о 19:00 у кінотеатрі «8 ½» (вул. Донець-Захаржевського, 6/8).

21 листопада – яскравий повнометражний фільм-спостереження «Ама-Сан» (Португалія, Швейцарія, Японія), Клаудії Варежау, що змальовує повсякдення японських жінок, які без жодних обладунків занурюються в море, полюючи на молюсків. У стрічці ми бачимо не глянцеві образи, звиклі для туристів, а звичайних пірнальниць із маленького рибальського селища.

22 та 23 листопада – панорама української документалістики. Це найочікуваніша програма Фестивалю. Національний конкурс зростає з року в рік – і в якості, і в кількості фільмів. Ми пишаємось тим, що цього року з 29 фільмів, що увійшли до програми Мандрівного фестивалю, 9 знято саме українськими кінематографістами.

24 листопада є нагода подивитися на життя тих, чиї права не регулюються «загальними правами людини». Фільм «Народжені бути вільними», Ґаяне Петросян (Великобританія, Росія), розповідає про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції. Цієї весни на Docudays UA-2017 стрічка отримала приз глядацьких симпатій.

25 листопада«Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» – це не лише історія протестів проти знесення історичної будівлі кінотеатру в Стамбулі, а й про боротьбу проти комерціалізації публічного простору й проти того, як його привласнює великий капітал. Пригадаємо, що саме із бажання громадян реалізувати своє «право на місто» розпочалася хвиля протестів по всій Туреччині у 2013 році – з площі Таксім і спротиву вирубці парку Ґезі. Як багато спільного між мешканцями Стамбулу та харків’янами! Адже саме боротьба за кінотеатр «Боммер» у Харкові кілька років тому стала прикладом того, як харківські активісти вибороли право на збереження культурного осередку та історичної будівлі.

26 листопада – особливий день, особливий фільм – «Dixie Land», Романа Бондарчука Латвія, Україна, Німеччина). Дитячий оркестр «Dixieland» виконує марш. Учитель слухає. Здається, щастя триватиме вічно. Але дорослішання – невідворотне. Ця кінострічка про дуже важливі спогади, що залишаються з нами назавжди, коли ми перетинаємо межу між дитинством і…

Початок усіх сеансів о 19:00.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова