«Дідона та Еней»: опера без стін - Накипело
События

«Дідона та Еней»: опера без стін

23 листопада на меломанів та професійну музикантську спільноту Харкова чекає знайомство із постановкою барокової опери Генрі Перселла «Дідона та Еней» від Open Opera Ukraine.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Європейський диригент Ілля Король, провідна українська режисерка Тамара Трунова, оркестр, в якому музиканти грають на історично достовірних копіях старовинних музичних інструментів, хор та яскраві, харизматичні українські солісти, що пройшли відкритий кастинг та школу барокового вокалу, – ось основні учасники постановки, креативної і сучасної за режисерським вирішенням, модерної за візуально-пластичним профілем.

«Дідона та Еней» – опера без стін, дійство у всіх сенсах відкрите для безпосереднього контакту з публікою: ні куліс, ні задників, ні оркестрової ями, ні традиційних оперних умовностей. Натомість – можливість безпосередньо спостерігати за процесом народження вистави, зануритися у хвилюючий та захопливий світ бароко не лише через вир емоцій, а й дізнавшись більше про естетику й виконавську практику тієї епохи.

Окрім оперних вистав у кожному з міст запланована розгорнута освітня програма: лекції для широкої аудиторії, безкоштовні майстер-класи для студентів та викладачів мистецьких вишів, загалом – для музикантів, що зацікавлені у розширенні своїх знань у царині барокового виконавства. На майстер-класах працюватимуть Ілля Король (барокова скрипка, Відень), Костянтин Щеніков (теорба, Санкт-Петербург), Наталія Хмілевська (бароковий вокал, Київ), Ольга Шадріна-Личак (клавесин, Київ), Костянтин Яковлєв (бароковий фагот та гобой, Санкт-Петербург).

Київська прем’єра «Дідони та Енея» Генрі Перселла, яка відбулася на початку листопада 2017 року, стала першим в Україні досвідом реалізації цілісного музичного спектаклю в естетиці історично-поінформованого виконавства – у виконавській стилістиці, відповідній часу створення опери. Постановка отримала значний резонанс не лише серед музикантів (фахівці оцінили її як «бездоганне виконання із дотриманням світових стандартів історично-поінформованого виконавства»), а й у театральному середовищі: за рішенням експертів «Дідона та Еней» потрапила до шорт-листа Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА у номінації «Найкраща музична вистава у жанрі опера/оперета/мюзикл».

Важлива частина проекту – налагодження культурного діалогу між регіонами України, створення всеукраїнської мережі взаємодії (нетворкінгу) музикантів, які прагнуть оволодіти усіма секретами й тонкощами історично-поінформованого виконавства, забезпечення можливостей освіти й удосконалення своїх вмінь для молодих талантів через консультації із провідними фахівцями у цій галузі та участь у концертних і музично-театральних акціях.

23 листопада, Харківська філармонія (вул.Римарська, 21)

Початок – 18:30

Квитки

За додатковою інформацією по проекту та з питань акредитації звертатись за тел.  +380 63 318 7897 чи на скриньку [email protected]

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X