Чим живуть харківські пластуни

Навички виживання, будівництво наметів та пошук їжі — це тільки частина того, що опановують діти у таборі «Пласт». У цьому році пластуни Харківської області відпочивають на базі Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Хоча їх виховники шуткують: час у пластунському таборі назвати відпочинком важко — кожна хвилина дитячого часу розписана.

Медіапроект «Накипіло» вирішив навідатись до табору та на власні очі побачити, чим займаються пластуни.

Тож, їхній день починається о сьомій. Потім зарядка та спів ранкової молитви і пісні про «Пласт». Після сніданку українські скаути приступають до навчання.

«Заняття в них є цілий день. Воно може бути в будь-якій формі: гри, змагу чи квесту. Але, головна вимога пластових таборів — вони не є відпочінковими. Діти весь час практично щось роблять і навчаються», — розповідає старша пластунка Марина Шелудешева.

За словами полковника служби цивільного захисту, начальника Навчального центру Оперативно-рятувальної служби ДСНС України Олександра Білотіла, для пластунів підготували спеціальну програму.

«Діти-пластуни навчаються нашій справі. З нашого боку розроблені програми під різний вік дітей. Ми даємо їм знання, як діяти у разі надзвичайних ситуаціях. Те, що найбільш важливо для дитини: безпека поводження на воді, з боєприпасами, з вогненебезпечними предметами чи під час пожежі», — розповів Олександр Білотіл.

Крім того, діти знайомляться з основами кінологічної справи, вчаться будувати будиночки у лісі, які можуть витримати вітер та воду, та шукати їжу.

«Сюди я приїхала перший раз. Нас навчають виживати, якщо раптом ми загубимось у лісі», — із захватом розповідає 12-річна Тая.

Щодня у таборі вибирають кращих пластунів, яких заохочують морозивом або цікавими заняттями. Цього дня відзначилися пластунка Маша та пластун з позивним «Танкіст» — у деяких дітей є позивні, їх дають пластунам-тезкам. Переможців нагородили годиною занять на скеледромі.

Живуть скаути по-спартанськи: в казармах. Хлопці в одній кімнаті, дівчата — в двох. Щоб діти відпочили від гаджетів, протягом двох тижнів їм дозволено дзвонити батькам тільки у певну годину. Весь інший час їхні смартфони знаходяться у виховника.

За словами координаторів «Пласту», дітям прививають ті традиції, які з’явились понад 100 років тому.

«Пласт займається розвитком і вихованням дитини. Метода відрізняється тим, що навчає дітей жити в природі, а також унікальними відносинами між виховниками і дітьми. Вони мають дуже маленьку різницю у віці: два — три роки. І це дає дітям відчуття великої довіри», — розповідає представниця НСОУ «Пласт» Олена Шержукова.

За словами координаторки, в «Пласті» Харківської області навчаються діти зі всього сходу країни, серед них є переселенці та діти військових.

У такому режимі табір буде працювати до вересня, але в планах організаторів — проводити таборування цілий рік.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Презентация новой книги Жадана

В Харькове стартует конкурс молодых композиторов

Специалисты из Чехии и Словакии учили жителей Донбасса кибербезопасности

Заседание суда по ДТП на Сумской: текстовая трансляция

Муралов Гамлета всё меньше. На его защиту стал Кернес

опубликовано

12 июля 2017

текст

Аліна Шульга

фото

Аліна Шульга

видео

Аліна Шульга

монтаж

Антон Біжко

просмотров

858

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: