Навички виживання, будівництво наметів та пошук їжі — це тільки частина того, що опановують діти у таборі «Пласт». У цьому році пластуни Харківської області відпочивають на базі Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Хоча їх виховники шуткують: час у пластунському таборі назвати відпочинком важко — кожна хвилина дитячого часу розписана.
Медіапроект «Накипіло» вирішив навідатись до табору та на власні очі побачити, чим займаються пластуни.
Тож, їхній день починається о сьомій. Потім зарядка та спів ранкової молитви і пісні про «Пласт». Після сніданку українські скаути приступають до навчання.
«Заняття в них є цілий день. Воно може бути в будь-якій формі: гри, змагу чи квесту. Але, головна вимога пластових таборів — вони не є відпочінковими. Діти весь час практично щось роблять і навчаються», — розповідає старша пластунка Марина Шелудешева.
За словами полковника служби цивільного захисту, начальника Навчального центру Оперативно-рятувальної служби ДСНС України Олександра Білотіла, для пластунів підготували спеціальну програму.
«Діти-пластуни навчаються нашій справі. З нашого боку розроблені програми під різний вік дітей. Ми даємо їм знання, як діяти у разі надзвичайних ситуаціях. Те, що найбільш важливо для дитини: безпека поводження на воді, з боєприпасами, з вогненебезпечними предметами чи під час пожежі», — розповів Олександр Білотіл.
Крім того, діти знайомляться з основами кінологічної справи, вчаться будувати будиночки у лісі, які можуть витримати вітер та воду, та шукати їжу.
«Сюди я приїхала перший раз. Нас навчають виживати, якщо раптом ми загубимось у лісі», — із захватом розповідає 12-річна Тая.
Щодня у таборі вибирають кращих пластунів, яких заохочують морозивом або цікавими заняттями. Цього дня відзначилися пластунка Маша та пластун з позивним «Танкіст» — у деяких дітей є позивні, їх дають пластунам-тезкам. Переможців нагородили годиною занять на скеледромі.
Живуть скаути по-спартанськи: в казармах. Хлопці в одній кімнаті, дівчата — в двох. Щоб діти відпочили від гаджетів, протягом двох тижнів їм дозволено дзвонити батькам тільки у певну годину. Весь інший час їхні смартфони знаходяться у виховника.
За словами координаторів «Пласту», дітям прививають ті традиції, які з’явились понад 100 років тому.
«Пласт займається розвитком і вихованням дитини. Метода відрізняється тим, що навчає дітей жити в природі, а також унікальними відносинами між виховниками і дітьми. Вони мають дуже маленьку різницю у віці: два — три роки. І це дає дітям відчуття великої довіри», — розповідає представниця НСОУ «Пласт» Олена Шержукова.
За словами координаторки, в «Пласті» Харківської області навчаються діти зі всього сходу країни, серед них є переселенці та діти військових.
У такому режимі табір буде працювати до вересня, але в планах організаторів — проводити таборування цілий рік.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин