Чи дійсно епідемія туберкульозу в Україні триває вже 24 роки? Фактчек - Накипело
События

Чи дійсно епідемія туберкульозу в Україні триває вже 24 роки? Фактчек

Нардеп-мажоритарник Дмитро Микиша, який обрався за 181 округом на Харківщині, опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці допис про туберкульоз в Україні, в якому стверджує, що в країні оголошена епідемія цієї хвороби з 1995 року. Ми перевірили, чи дійсно це так.

Меседж: В Україні з 1995 року оголошена епідемія туберкульозу
Висновок: правда

Дмитро Микиша 17 жовтня опублікував допис про важливість боротьби з туберкульозом. Ілюстрацією до цього допису стала інфографіка, в якій вказано, що епідемія цього захворювання оголошена в Україні з 1995 року. Офіційних наказів чи будь-яких інших документів Міністерства охорони здоров'я, які б встановлювали епідемію, наразі не збереглось. Але підтвердження ми знайшли в інших офіційних джерелах, а саме — в наказі МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі».

В уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз» прямо вказано на оголошену і досі не закінчену епідемію цієї хвороби.

Ми не знаємо, звідки Микиша взяв дані про те, що  якщо не змінити підходи до боротьби з туберкульозом, остаточне подолання епідемії може зайняти 150 років, але епідемія дійсно оголошена вже 24 роки.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

    ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

    В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

    X