Бахмут: що відбувається?  - Накипіло
Події

Бахмут: що відбувається? 

Провідні світові ЗМІ написали, що президент Володимир Зеленський в Японії на саміті G7 у неділю заявив, що не впевнений, що ЗСУ контролює Бахмут.

«Я думаю, що ні, Ви повинні розуміти, що нічого немає. Вони (росіяни – ред.) все зруйнували. Нині Бахмут є лише в наших серцях», — заявив Президент України.

Потім в Офісі Президента уточнили, що медійники не так трактували слова українського лідера. Сам Зеленський уточнив, що про відхід ЗСУ з міста та околиць не йдеться. Навпаки, наголосив, що станом на зараз місто повністю точно не захоплене росіянами.

«Ми тримаємося і воюємо завдяки мужності наших воїнів та своєму розуму. Ми не кидаємо людей вмирати, для нас люди — це скарб, це найголовніше, що у нас є. Немає ніяких непорозумінь. Я чітко розумію, що відбувається у Бахмуті. І ми всі чітко розуміємо, для чого все це робиться. Я не можу ділитися з вами тактичними поглядами наших військових... але ми розуміємо, що ще трошки, і ми будемо перемагати...», — сказав Президент.

Також він додав, що військові виконують дуже важливі завдання, вони знаходяться у Бахмуті, але в яких точках говорити не можна з тактичних міркувань.

Військові аналітики тако стверджують, що Бахмут не лише не захоплений росіянам, а вони втратили там тактичну перевагу.

Найманці «Вагнера» утримують західні адміністративні кордони Бахмута, в той час, як українські сили продовжують зосереджуватися на контратаках на околицях міста. Виснажені боями сили «Вагнера» навряд чи зможуть продовжувати наступальні операції за межами Бахмута, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Й дійсно Пригожин заявив про відхід бойовиків та передачу рубежів міноборони рф. Можливо, тому що хоче закріпити за собою у головах росіян перемогу, а поразку віддати Шойгу. Адже у Генштабі ЗСУ вже заявили, що взяли місто у пів оточення.

Ймовірне захоплення «Вагнера» останньої невеликої ділянки на заході Бахмута не впливає на українські контратаки на північ і південь від Бахмута, а також на український контроль над наземними лініями зв'язку навколо міста, до яких виснажені сили «Вагнера» мали б дістатися, щоб проводити подальші наступальні операції.

Російські війська, ймовірно, потребуватимуть додаткового підкріплення для утримання міста Бахмут та його флангів шляхом операцій на інших напрямках.

ІSW раніше прогнозував, що наступальні операції вагнерівців, ймовірно, досягнуть кульмінації після місяців виснажливих міських боїв, та малоймовірно, що «Вагнера» продовжуватиме бойові дії за межами Бахмута у нинішньому виснаженому стані.


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо