Андрухович прокоментував свій пост про «витягнуті обличчя» харків’ян

Український письменник Юрій Андрухович написав блог, у якому розмірковує про «східняків» та «західняків». Автор пише про те, що жителі східних областей стали частіше приїжджати на захід України. Від того там скрізь можна почути російську мову. Також Андрухович саркастично говорить про те, що нібито зазвичай люди зі сходу не знають, що означають слова банош, зупа тощо та фотографуються на фоні споруд, нічого про них не знаючи. Письменник закликав жителів заходу приїздити до сходу, та подивитись на «витягнуті й шоковані обличчя харків’ян, полтавців чи запорожців, приголомшених раптовою українською в публічному просторі своїх міст». Текст викликав неоднозначну реакцію читачів.

«Накипіло» запитав в автора, що він хотів сказати цим текстом. Як сказав Юрій Андрухович, він не мав на увазі нічого негативного. Мовляв, цей текст гумористичний і ним автор хотів закликати українців пізнавати свою країну.

«На моє спостереження значно більше мешканців сходу їдуть на захід, ніж навпаки. Якась диспропорція в цьому, хоча на сході дуже багато прекрасних місць. Це був трохи жарт, трохи провокація, а трохи — запрошення поїздити по країні», — сказав Андрухович.

Фразу про «витягнуті обличчя» Юрій назвав художнім прийомом.

«Я написав доволі гумористичний текст. Знаєте, витягнуті або невитягнуті, але дуже часто доводиться відповідати на питання „А откуда вы приехали?“. Тобто сам по собі факт, що хтось розмовляє українською, місцеві одразу запитують, звідки вони. А якщо б це зайшли 150 людей і всі говорили українською, то, можливо, обличчя б витягнулись. Але ж мій текст не претендує на якусь конституційну важливість», — сказав автор.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Детский кашель, безопасность и семейная психология. В Харькове пройдет форум «Мудрый родитель — счастливый ребенок»

Харьков. История одного налога

Первая международная медицинская канабис-конференция. Фоторепортаж

Фейк: Украинские военные не пустили мирных «днровцев» на Пасху

Насколько пострадала усадьба в Старом Мерчике и можно ли ее спасти

опубликовано

19 августа 2017

текст

Алина Шульга

фото

Алена Нагаевщук, Игорь Лептуга

просмотров

2460

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: