Активісти готують аудіогіди для музеїв Харківщини - Накипіло
Події

Активісти готують аудіогіди для музеїв Харківщини

Україномовні аудіоекскурсії будуть безкоштовні і створені з урахуванням тифлометодики. Автори ідеї сподіваються, що новинка зацікавить незрячих відвідувачів.


Команда харківського фестивалю «ІнклюзіОН» разом з організацією «Громадська альтернатива» почали роботу над трьома аудіогідами для Харківського художнього музею (його філіалу у Пархомівці) та Літературно-меморіального музею імені Г. С. Сковороди в Сковородинівці. За словами активістів, восени за допомогою аудіогідів там можна буде послухати безкоштовну екскурсію з мобільного телефона. Проект підтримав Український культурний фонд, який надає фінансування сучасним і прогресивним проектам. 

Тексти для екскурсій готують працівники музеїв, аудіоефектами займаються фахівці з запису аудіокниг та медіапродуктів. Для іноземних відвідувачів будуть доступні записи німецькою та англійською мовою.

«Раді, що нашу ідею робити культуру доступнішою підтримали на державному рівні. Для
першого аудіогіда ми збирали кошти від небайдужих через краудфандінг, а тепер маємо змогу підготувати ще кращі гіди», — зазначає одна з ініціаторок проекту, голова «Громадської альтернативи» Марія Ясеновська.

Для харків'ян це вже другий подібний проект зі створення музейних екскурсій. Минулого року у вересні активісти «Інклюзіону» презентували аудіогід у Харківському художньому музеї. З того часу його прослухали майже 500 відвідувачів, більшість з яких вперше побували в музеї. З англомовною версією познайомилися трохи більше 150-ти гостей. Існуюча аудіоекскурсія триває 45 хвилин і розповідає про дев'ять експонатів. Її можна послухати через мобільний додаток IZI Travel.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X