ВСУ перехопили тактичну ініціативу в Бахмуті, — ISW - Накипіло
Події

ВСУ перехопили тактичну ініціативу в Бахмуті, — ISW

Українські війська перехопили тактичну ініціативу та досягли значних успіхів у районі Бахмута в ході контрнаступальних операцій 18 травня. Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти вважають, що операції українських сил є продовженням локальних контрнаступів, які вони проводять уже кілька днів, але не є початком нової великої операції.

Аналітики посилаються на відомості, що українські сили прорвалися через російські лінії оборони на південь і південний захід від Іванівського та на північний захід від Кліщіївки, а російські сили відступили з позицій на північ від Сакко і Ванцетті на південь від цього села. Українські війська в це село ще не входили.

Речник Східних сил полковник Сергій Череватий заявив, що за 18 травня українські війська просунулися на 1 700 метрів, а 3-я окрема штурмова бригада повідомила, що контратаки її бійців розширили український виступ в районі Бахмута до 2 000 метрів у ширину та 700 метрів у глибину.

«У ході боїв наші підрозділи, попри те, що не мають переваги в особовому складі й техніці, продовжують просуватися на флангах: за минулу добу на відстань від 150 до 1 700 метрів. Противник докладає максимум зусиль для утримання оборони, проте ми протиставляємо їхній грубій силі та перевазі у певних видах техніки нашу волю, кмітливість, мотивованість і стійкість», — зазначив Череватий.

Ватажок «вагнерівців» Євген Пригожин заявив про нібито оголення флангів на півночі Бахмута через відхід російських регулярних військ. 

Bukh

В опублікованому його пресслужбою коментарі Пригожин заістерив: мовляв, фланги «вагнерівців» оголені через російські регулярні війська, які начебто відійшли на 570 метрів на півночі Бахмута. Пригожин закликав міністра оборони Сергія Шойгу і начальника Генштабу Валерія Герасимова не віддавати фланги й населений пункт Сакко і Ванцетті ще кілька днів.

Аналітики вважають, що слова Пригожина можуть бути напівправдою. Їхня мета — внутрішня політична війна у рф. Але дійсно: складається ситуація, що окупанти, які зайшли в Бахмут, можуть опинитися у кліщах ЗСУ.


Бахмут обороняється: поточна ситуація

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо