Весняний наступ росіян захлинувся, хід за Україною, — військові аналітики - Накипіло
Події

Весняний наступ росіян захлинувся, хід за Україною, — військові аналітики

росіяни дедалі більше невпевнені щодо здатності втримати ініціативу в Бахмуті, вважають в Інституті вивчення війни (ISW). «Великий наступ» рф, можливо, наближається до кульмінації.

У ISW цитують речника Східної групи українських військ, полковника Сергія Череватого, який заявив що росія не змогла зібрати достатньо сил для очікуваного великого наступу на Донбасі. Він зазначив, що нинішні російські наступальні дії не можна назвати «великою стратегічною операцією», адже війська рф не можуть завершити тактичне захоплення Бахмута.

Аналітики ISW вказали, що наступ групи «вагнера» під Бахмутом, ймовірно, наближається до кульмінації. А сама зірка пригожина згасає: йому обмежили постачання зброї, він вимушений публічно звертатися до кремля, бо прямого зв'язку більше не має.

Втім, обмеження на використання артснарядів відтепер стосується всієї російської армії. На цьому тлі українські війська, ймовірно, провели локалізовану контратаку на південний захід від Бахмута, пише ISW. ЗСУ змусили загарбників перейти до оборони. 

«Геолокаційні кадри, опубліковані 19 березня, показують, що українські сили провели успішну контратаку на південний захід від Іванівського — шість кілометрів на захід від Бахмута — і відкинули російські сили далі від траси T0504 у цьому район», — йдеться у повідомленні.

Деякі російські джерела опублікували підтвердження, що колона української бронетехніки була розміщена вздовж T0504 на південний захід від Костянтинівки (це 22 кілометри на південний захід від Бахмута). Вони припускали, що українські сили готуються до контрнаступальної операції.

ZSU2

Україна дійсно анонсувала контрнаступ навесні, після того, як отримує значні поставки зброї від партнерів. Український контрнаступ за оцінками вітчизняних та іноземних експертів, український контрнаступ почнеться у квітні. Потрібен час не лише на отримання техніки, а й бойового злагодження. 

Контратакувати можуть не лише на Бахмутовському напрямку, або не лише на Бахмутовському. 

Удар на Вугледарському напрямку вирішує відразу декілька стратегичних завдань, на думку військово-політичний експерта Дмитра Снєгирьова. Адже відстань від Вугледара до Маріуполя близько 10 км. Вирішується і друге завдання: блокування основного транспортного хабу, Волновахи. Це і розв'язання проблеми сухопутного коридору: ділянки дороги, яка з'єднує окупований Крим із захопленими територіями Луганської та Донецької областей та рф. 

ZSU4

Перспективним вважається Запорізький напрямок, удар у бік Мелітополя. Це руйнує логістику окупантів та ідею сухопутного коридору у Крим.  

Херсонський напрямок — ще один перспективний напрямок для контрнаступу ЗСУ.

ZSU3

Крім цього, наші військові можуть розпочати наступ на Харківщині, з Куп'янська на Сватове. Наразі оборонці там стримують окупантів, але можуть перейти в контратаку. Цей напрямок дає можливість виходу безпосередньо до Луганська з подальшим блокуванням російського угруповання на території Луганської та Донецької областей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова