Вакцинацію від коронавірусу планують зробити обов'язковою для деяких професій - Накипіло
Події

Вакцинацію від коронавірусу планують зробити обов'язковою для деяких професій

Обов'язкову вакцинацію збираються ввести для педагогів, працівників центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій. Про це на засіданні Кабміну повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За даними Міністерства охорони здоров'я на 19 вересня хоча б одну дозу вакцини від COVID-19 отримали тільки 49 відсотків працівників сфери освіти, повністю вакциновані — 39 відсотків. При цьому, наприклад, хоча б однієї дозою вакциновано 86 відсотків працівників швидкої допомоги, 91 відсоток складу ЗСУ та 85 відсотків співробітників МВС.

У Харківській області вакциновано майже 75 відсотків педагогів і 67 відсотків медпрацівників.

«Ми вважаємо за доцільне прийняти жорстке рішення для забезпечення безпеки освітнього процесу і функціонування органів державної влади, особливо в частині надання адміністративних послуг де відбувається тісний контакт з громадянами», — прокоментував рішення Віктор Ляшко.

Коли в МОЗ затвердять остаточний список професій, і з якого числа вакцинація стане обов'язковою — невідомо.

Це законно?

Якщо коротко — так. Віктор Ляшко, анонсуючи рішення про обов'язкову вакцинацію, послався на 12 статтю закону «Про захист населення від інфекцій». Ця стаття дійсно дозволяє вводити обов'язкові щеплення для представників окремих професій.

Більш того, в Україні вже є обов'язкові вакцинації — від дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця і туберкульозу.

Я вчитель і я не хочу робити щеплення. Мене звільнять?

Закон дозволяє вас усунути від посади.

Роботодавець може послатися на Кодекс законів про працю, який дозволяє звільнити співробітника «в разі невідповідності працівника займаній посаді внаслідок стану здоров'я, що перешкоджає продовженню даної роботи».

У цьому випадку йому доведеться доводити, що через відсутність вакцинації працівник не може виконувати трудові обов'язки або їх виконання протипоказано за станом здоров'я

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова