У МОЗ розповіли, як зробити комп’ютерну томографію безоплатно - Накипіло
Події

У МОЗ розповіли, як зробити комп’ютерну томографію безоплатно

Проведення комп’ютерної томографії в закладах, які мають відповідні пакети з НСЗУ, проводиться в повному обсязі безоплатно для пацієнта, за ці послуги сплачує держава, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Зробити КТ можна в закладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу та мають відповідне обладнання. Обстеження для пацієнта є безкоштовним, якщо він має показання до КТ та направлення від лікаря. Тобто пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого доктора. 

Якщо у закладі вимагають плату за проведення обстеження, це є порушенням прав пацієнта. У такому випадку можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі «Громадянам». У разі необхідності оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16–77 підкажуть, як правильно подати скаргу.

Якщо фахівець після огляду пацієнта та аналізу клінічних показників бачить потребу в КТ, він виписує пацієнту е-направлення на обстеження. Заклад пацієнт обирає самостійно. Як отримати та скористатися направленням на безоплатне КТ, можна дізнатися за посиланням.

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то всі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в лікарні, куди його госпіталізували. 

Про те, чи варто робити комп’ютерну томографію при COVID-19, — детальніше за посиланням.

Звертаємо увагу, що наступного року законтрактовані лікарні продовжать надавати послуги комп’ютерної томографії безкоштовно для пацієнта.

Наразі 131 комп’ютерний томограф встановлено в українських лікарнях у всіх 24-х областях країни в межах проєкту президента «Велике будівництво». Загалом за цією програмою закуплено 161 томограф, решту найближчим часом також введуть у дію.

Довідка: Один із напрямків реалізації проєкту «Велике будівництво» — реконструкція приймальних відділень та оснащення їх новим діагностичним обладнанням, у тому числі — сучасними комп’ютерними томографами. Реконструкція лікарень відбувається з урахуванням усіх вимог безбар’єрності та доступності для пацієнтів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова