Як минув ХарківАвтоПрайд. Фоторепортаж - Накипіло
Події

Як минув ХарківАвтоПрайд. Фоторепортаж

  • Юлия Куклина, Елена Лептуга
  • Игорь Лептуга
  • 13 Вересня 2020
  • 4443

Понад 20 автомобілів проїхали колоною проспектом Гагаріна, щоб привернути увагу містянок і містян до проблеми обмеження прав людей із різних соціальних груп, у тому числі й ЛГБТ+ спільноти.

Анна Шаригіна, одна з організаторок Прайду, віце-президентки ГО “ХЖО Сфера” розповідає, що через карантинні обмеження їм довелося шукати альтернативу звичному формату Маршу, а через погрози з боку радикалів — лише за годину повідомляти учасникам маршрут і час АвтоПрайду.

«Але нам вдалося бути помітними в місті і дати людям відсвяткувати Прайд, адже це не лише боротьба, а й свято власної видимості, важливості, гордості. Дуже круто було їхати в кабінках канатної дороги з веселковими прапорами, над парками, за які ми всі так чи інакше боремося; проїхатися колоною автомібілів центральною магістраллю міста; спостерігати політ величезного райдужного прапора над житловими масивами міста і майоріння прапора з мосту на Стрілці. Здається, нам вдалося трохи розмалювати місто в веселку», – зазначила Анна.

Задля безпеки в колоні АвтоПрайду їхали шість автомобілів патрульної поліції, ще 300 правоохоронців патрулювали в місті.

«Для нас було важливо, щоб цього року Марш ХарківПрайд пройшов максимально безпечно, адже за напади на учасників та учасниць Прайду в минулому році досі ніхто не покараний. Разом з тим, ми просто не мали права відмовлятися від проведення Маршу — адже він забезпечує пряму видимість людей з ЛГБТ+ спільноти у місті. Харків’яни бачать, що ми є — і стають більш відкритими до нас і менш толерантними до насильства спрямованого проти нас», — Віра Чернигіна, президентка ГО «ХЖО Сфера».

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X