В Україні подовжено карантин: як працюватимуть школи та вузи - Накипіло
Події

В Україні подовжено карантин: як працюватимуть школи та вузи

  • Анна Мясникова
  • Игорь Лептуга
  • 26 Березня 2020
  • 1605

Міністерство освіти та науки України розглядає кілька сценаріїв розвитку подій на випадок, якщо карантин затягнеться.


До 24 квітня всі установи освіти продовжать навчання дистанційно, а навчальний рік закінчиться в строк, передбачений законодавством, 1 липня. Інформацію підтвердила тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти Любомира Мандзій.

«Якщо буде можливість подовжити навчання в школах у цьому навчальному році, то в травні або в червні ми повернемося до класів. Навчальний рік закінчиться так, як передбачено чинним законодавством, окрім випускників 11-го класу. Для них він закінчиться тоді, коли випускники отримають документ про освіту», — пояснила глава МОН.

Підбиття підсумків

Якщо карантин продовжать після 24 квітня, будуть скасовані підсумкова атестація для школярів четвертих і дев'ятих класів, а також всеукраїнські олімпіади.

Якщо навчальний процес відновиться в травні або червні, вчителі підсумують результати дистанційної роботи в цьому році. Якщо ж обмеження не закінчаться до кінця червня — у школярів буде можливість надолужити пропущений матеріал уже на початку вересня.

Студенти не випускних курсів зможуть скласти іспити та заліки дистанційно, графік буде призначати виш. Роботи, які студенти не можуть виконати вдома, наприклад, лабораторні, — перенесуть на наступний рік.

Зовнішнє незалежне оцінювання

Пробне ЗНО, заплановане на 4 та 11 квітня, переноситься. Якщо учні повернуться за парти в травні/на початку червня, пробне тестування відбудеться в цьому ж місяці, а основна сесія почнеться орієнтовно у 20-х числах червня.

«Український центр оцінювання якості освіти готує інформматеріали з відеоознайомленням щодо процесу проведення оцінювання. З середини квітня випускники зможуть зануритися в атмосферу основних процесів ЗНО. У будь-якому випадку ми готові провести пробне ЗНО: це залежитиме від часу, коли закінчиться карантин в Україні», — запевнила Мандзій.

Вона також зазначила, що зовнішнє незалежне оцінювання в 2020-му відбудеться в будь-якому випадку.

«Якщо учні не зможуть повернутися за парти у червні: у будь-якому випадку ми зможемо і в липні, і навіть у середині серпня здійснити основну сесію ЗНО. Якщо воно відбудеться в середині серпня, то процедура з результатами закінчиться в середині вересня. За таких умов вступна кампанія в закладах вищої освіти завершиться до середини жовтня. Якщо зможемо повернутися до школи в червні, вступна кампанія буде подовжена, і точно не проводитиметься в липні», — пояснила керівниця Міністерства.

Зарахування в садки та школи

Змінити терміни подачі документів до освітніх установ можуть органи місцевого самоврядування. На час карантину власники закладів матимуть можливість змінювати формат подачі документів.

Зарплата вчителям

Мандзій підкреслила: під час карантину всі педагоги повинні гарантовано отримувати оклад у розмірі середньої зарплати.

Закінчити заповнювати журнали вчителі зможуть по завершенню карантину.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X