У 2022 році фінансування «ковідних пакетів» для лікарень збільшено до 19,4 млрд гривень - Накипіло
Події

У 2022 році фінансування «ковідних пакетів» для лікарень збільшено до 19,4 млрд гривень

Пацієнти, як і раніше, отримуватимуть всю медичну допомогу в стаціонарах безкоштовно. А умовою одержання засобів медзакладами буде наявність постійного залишку лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування інфекційних захворювань, зокрема COVID-19.

Цього року МОЗ змінило підходи до формування пакетів медичних послуг на надання медичної допомоги пацієнтам із коронавірусною хворобою. Оплата лікування пацієнтів з COVID-19 у 2022 році у стаціонарах буде проводитись за двома пакетами.

Усі надані послуги будуть оплачені медзакладами за договором із Національною службою здоров'я.

Це забезпечить фінансовий захист пацієнтів із коронавірусом.

Зокрема, НСЗУ оплачуватиме медустановам лікування за двома пакетами:

  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та інших надзвичайних ситуацій;
  • стаціонарна допомога пацієнтам із COVID-19.

На перший пакет зможуть законтрактуватись лише ті установи, які були визначені ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тисяч населення відповідної області.

Наразі регіональними департаментами охорони здоров'я вже представлені переліки таких закладів. Після чого з медустановами, що пройдуть перевірку на відповідність вимогам НСЗУ, будуть укладені договори.

У програмі медичних гарантій на 2022 рік для них передбачено близько 2,5 млрд. гривень. Щомісячно такий заклад отримуватиме оплату за глобальною ставкою у розмірі 1053510 грн.

При розрахунку було враховано заробітну плату для чотирьох команд, які мають бути у закладі. Умовою одержання цих засобів є наявність постійного залишку лікарських засобів та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування інфекційних захворювань, зокрема COVID-19.

Контрактування на другий пакет доступне всім установам, які відповідають вимогам, визначеним Національною службою здоров'я України. На цей напрямок у бюджеті передбачено 16,9 млрд. гривень. Оплата буде проводитись, зокрема, залежно від тяжкості пролікованого випадку. У розрахунку тарифу враховано заробітну плату та плату за необхідні лікарські засоби та медичні вироби для лікування пацієнтів з COVID-19.

Нагадаємо, що в 2021 році оплата лікування пацієнтів із COVID-19 проводилася за двома пакетами медичних послуг. Зокрема, йдеться про пакет «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19» та другий пакет, який покривав стаціонарну допомогу, яка надавалася протягом квітня-травня тими закладами, у яких не було договору з НСЗУ.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо