Справа про збитий MH17: путін особисто вирішив передати «Бук» терористам - Накипіло
Події

Справа про збитий MH17: путін особисто вирішив передати «Бук» терористам

Об'єднана розслідувальна група JIT має суттєві підстави вважати, що рішення про передачу ЗРК «Бук-М1» проросійським бойовикам «днр» було ухвалено особисто президентом рф володимиром путіним. Про це сьогодні слідчі повідомили під час пресконференції. Такого висновку вони дійшли після аналізу записаних телефонних розмов російських чиновників.

У запису йдеться про те, що спочатку постачання ЗРК «Бук-М1» затримали на тиждень, оскільки «рішення приймає лише одна людина, яка зараз перебуває на саміті у Франції». У цей час саме путін перебував у Франції на святкуванні Дня висадки союзників у Нормандії під час Другої світової війни. Розслідувачі зазначають: вони мають конкретну інформацію, що прохання бойовиків було задоволене.

«Невідомо, чи згадується у запиті система “Бук”. Дещо пізніше з'являються більш важкі системи ППО, зокрема і “Бук”, з якого збили MH17. Хоча ми говоримо про вагомі докази, висока планка повних і переконливих доказів не досягнута. Окрім того, президент має імунітет на посаді глави держави», — наголошується у звіті.

Літак Boeing MH17 було збито 17 липня 2014 року неподалік Торезу Донецької області. Загинуло 298 людей. Міжнародне розслідування встановило, що літак збито зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва..Незалежні дослідники стверджують, що ЗРК «Бук» належав 53-й зенітній ракетній бригаді рф.

Окружний суд Гааги на засіданні 17 листопада 2022 року оголосив, що лише довічне ув'язнення буде достатнім покаранням для росіян Ігоря Гіркіна та Сергія Дубінського, а також українця Леоніда Харченка, які визнані винними в аварії рейсу MH17 у липні 2014 року. Всі вони мають відношення до терористичних угруповань «днр». 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо