«Ситуація не критична, але вкрай напружена»: головний лікар про завантаженість інфекційної лікарні - Накипіло
Події

«Ситуація не критична, але вкрай напружена»: головний лікар про завантаженість інфекційної лікарні

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 26 Червня 2020
  • 2191

Станом на ранок 26 червня в реанімації Харківської обласної інфекційної лікарні зайняті всі ліжка.

Усього в медустанові знаходяться 210 пацієнтів. З них 48 важких хворих з коронавірусом: 12 пацієнтів — в реанімації, підключені до апаратів штучної вентиляції легенів, 38 — перебувають на кисневої підтримки у відділенні. Про це «Накипіло» розповів головний лікар «інфекційки» Павло Нартов.

«Ліжка зайняті, але не постійно. Кількість хворих, підключених до апаратів ШВЛ, змінюється. Вчора було 10, сьогодні — 12. Якщо пацієнти, які перебувають на кисневій масці, стабільні, ми їх переводимо до відділення, де є доступ кисню. Не можна сказати, що критична ситуація, але вона вкрай напружена. Реанімація заповнена максимальною кількістю хворих. Якщоне вистачатиме місць, ми можемо поставити, наприклад, в коридорі ще одне ліжко та надати допомогу», — сказав Нартов.

За його словами, в лікарні збільшилася кількість важких хворих, водночас нових пацієнтів стало менше поступати.

«Сьогодні госпіталізовано до нас всього 18 людей», — додав головний лікар.

Реанімація спочатку була розрахована на шість ліжок, але у зв'язку з епідемією коронавірусу кількість місць збільшили до 12-х (в кожному боксі по три ліжка). Якщо в лікарню прийдуть нові лікарі-анестезіологи, медзаклад зможе відкрити ще одну палату інтенсивної терапії, розраховану на трьох пацієнтів.

Про завантаженість реанімації в «інфекційці» раніше повідомляв у Facebook анестезіолог Володимир Корсунов.

На сьогодні ситуація з нестачею медпрацівників покращилася в лікарні.

«Зараз на зміні два анестезіологи та два лікарі на прийому. Це нормально, спочатку менше було. З кадрами такої плинності, як була раніше, немає. Звільняється молодший та середній персонал, але на їх місце приходять інші. Думаю, що після 1 липня (коли буде випуск в медичних коледжах) молодшого та середнього персоналу у нас побільшає», — прогнозує головний лікар.

Він додав, що медики «інфекційки», які раніше заразилися коронавірусом, вже одужали. Але поки не всі з них вийшли на роботу.

За добу в Харківській області ще 45 людей захворіли на COVID-19

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X