Харків'яни на заході — тим, хто залишився в Харкові: ну коли вже можна? - Накипіло
Події

Харків'яни на заході — тим, хто залишився в Харкові: ну коли вже можна?

  • Вікторія Пліс
  • Діана Руда
  • 13 Травня
  • 1173

Останнім часом ЗСУ відтісняють окупантів з нашої області, майже щодня в новинах з’являється інформація про звільнення нових селищ. За останні два тижні звільнили Кутузівку, Руську Лозову, Тишки, Слатине, Циркуни... Місцеві, які виїхали, починають повертатися.

Та чи вже можна? Не варто поспішати. За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, наразі це вкрай небезпечно. Вороги ще недалеко, вони навмисно ведуть прицільний вогонь по цивільних автомобілях, автобусах, обстрілюють і нещодавно звільнені населені пункти. Вчора обстріляли Дергачі: загинули дві людини, чотири — поранені. 

«Люди повертаються, щойно почують звістку про звільнення, і наражаються на небезпеку. Ми зафіксували розстріляну колону цивільних, яка виїхала з Вовчанського напрямку. Це люди, які в Руській Лозовій намагалися виїхати, і ворог їх розстріляв. Це люди в Циркунах, які підірвалися на розтяжках у власному подвір'ї. Занадто небезпечно ще знаходитися і в Харкові», — розповів Олег Синєгубов.

Хоча в місті стало набагато тихіше, але загроза ракетних ударів та обстрілів із реактивних систем залпового вогню все ще існує.

Діана Руда залишилася в Харкові. Вона щодня бачить зсередини, як змінюється місто та життя в ньому:

«Чим більше людей, тим більше потреб. Частішають історії, що волонтерів просять їжу та ліки відвезти на Салтівку, хоча бензину немає… Світлофори переважно ще не працюють, а на Сумській уже не проїдеш. Начебто їдуть до міста ті, хто волонтерить або працює, але є й просто так. Тиша лише три доби, але це не означає, що перестали обстрілювати. В будь-який момент може прилетіти, буде багато жертв. Якщо, як обіцяють, днями запустять громадський транспорт, мені страшно уявити... Для військових це — напряг, нікуди не доберешся. Магазини не одразу будуть справлятись, для них це — додаткове навантаження, як і на комунальні служби. Можливо, буде плюс, якщо бізнес запрацює… Аби не прилітало згори».

Як би щемно не було бачити квіти на Сумський або прибрані дороги, як би сильно ми не хотіли до Харкова, потрібно відповідально ставитися до роботи волонтерів, комунальників та ЗСУ. Харків’яни, які весь час були в місті, навчилися жити в умовах війни, а щойно повернувшимся буде складно. Звісно, всі хочуть додому, але головне — не наражати на небезпеку себе та дітей, не заважати військам. 

«Я закликаю дослухатися до офіційних заяв наших військових: ми одразу повідомимо, коли повертатися буде відносно безпечно, тому що ворог мінує абсолютно все», — звернувся до жителів області Олег Синєгубов. ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X