Школярка з Харкова перемогла у конкурсі літературних відгуків - Накипіло
Події

Школярка з Харкова перемогла у конкурсі літературних відгуків

Марія Печенізька-Ткачова виграла у конкурсі відгуків на книги українських авторів «Читай — пиши» від благодійного фонду Сергія Жадана.

Марія підготувала відеорецензію на філософсько-казкову повість Галини Пагутяк «Втеча звірів або Новий Бестіарій».

В інших номінаціях призи отримають:

  • за текстові рецензії у молодшій категорії — Федір Клименко (10 років), Селідове, Донецької області, у старшій 0 Артем Микосянчик (17 років), Роздольне Луганській області;
  • за відеорецензії, окрім Марії Печенізької-Ткачової, Анна Гуменюк (15 років) з Маріуполя.

Переможці виграли поїздку до Києва і планшети (1 місце), фотокамери миттєвого друку (2-3 місця) і книги від партнерів проєкту.

Серед тем, над якими працювали діти — війна і смерть, дружба і любов у соціальних мережах і в реальному житті, булінг і соціальна нерівність. Юні критики найчастіше рецензували твори Сергія Жадана, Олександра Дерманського, Івана Андрусяка, Мар'яни і Тараса Прохаська і Любко Дереша. Всього організатори отримали 237 текстових і 65 відеорецензій від школярів.

«Я б хотів подякувати нашим вчителям, — каже письменник і співорганізатор конкурсу Сергій Жадан. — Шкільна програма — це важливо, але не менш важлива постать педагога, його любов до книги, здатність передати зацікавленість літературою своїм учням. Наші поїздки школами Луганської і Донецької області у межах туру #ЧитайПиши дають можливість знайомитися з педагогами. Ми спілкуємося з учителями іх районних центрів і сіл, з тими, хто працює на лінії фронту і в цих важких умовах шукає нові книги, стежить за тим, що відбувається в освіті і залучає учнів до різних конкурсів. Завдяки роботі цих людей те, що ми побачили на конкурсі, — це серйозний творчий погляд і рефлексії учнів».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X