Послаблення карантину в Харківській області: що зміниться (оновлюється) - Накипіло
Події

Послаблення карантину в Харківській області: що зміниться (оновлюється)

  • Анна М`ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 22 Травня 2020
  • 2593

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій схвалила ослаблення карантину в Харківській області. Про це повідомив на брифінгу глава обладміністрації Олексій Кучер.

Згідно з рішенням комісії, відсьогодні дозволяється проводити спортивні заходи за участю не більше 50-х людей і без глядачів. Також жителі області зможуть брати участь в службах у храмах та церквах за умови: один відвідувач на 10 квадратних метрів приміщення. Запрацюють готелі, але ресторани в них будуть закриті.

З 23 травня повністю буде відновлено пасажирські перевезення, в тому числі — міжміські та міжобласні. Кількість пасажирів не може бути більшою за кількість місць в транспорті.

З 25 травня відкриється метрополітен. Працівники та пасажири повинні бути в масках. Температуру людям вимірюватимуть вибірково. Кількість пасажирів буде обмежена. Стежити за дотриманням вимог карантину будуть санлікарі: вони будуть проводити періодичні рейди. Скільки людей зможуть запустити, Кучер пообіцяв уточнити пізніше. При цьому кількість людей у ​​вагоні не обмежуватиметься.

Крім того, запрацюють дитячі садки. Працівники повинні бути в масках.

«Кількість дітей — ті групи, які визначені, будуть наповнюватись та приймати», — додав Кучер.

На питання журналістів про вимогу до батьків купити електронні термометри від працівників садків, Кучер відповів, що не знає про такі випадки.

«Ми категорично заперечуємо проти цього. Ті дошкільні заклади, які прийматимуть дітей, зобов'язані виконати всі встановлені карантинні заходи. Якщо вони не дотримуватимуться їх, ми будемо реагувати, і працювати ті заклади не будуть», — підкреслив чиновник.

З 1 червня запустяться приміські та регіональні електрички (кількість пасажирів не більше кількості місць у вагонах). Якщо електропоїзд ходить в населені пункти, де ослаблення не вводяться, то кількість пасажирів має бути менше половини місць в транспорті. Відкриються спортзали та фітнес-центри, в групових заняттях можуть брати участь до 10 людей. Також можна буде відвідувати заняття в установах освіти в групах до 10 осіб, проводити атестацію студентів профтехзакладів та вузів і захист дисертацій.

З 10 червня у звичайному режимі зможуть працювати ресторани, кафе та культурні заклади (з розрахунком один відвідувач на п'ять квадратних метрів приміщення).

З 15 червня аеропорт почне приймати внутрішні рейси.

При цьому проводити в школах останні дзвоники та випускні забороняється.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X