Медики, комунальники та чиновники повинні зробити щеплення від COVID-19 до 31 січня - Накипіло
Події

Медики, комунальники та чиновники повинні зробити щеплення від COVID-19 до 31 січня

31 січня 2022 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов'язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності;
  • комунальні підприємства, установи та організації.

Працівники цих установ, які не отримають щонайменше одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

«В останні тижні 2021 року та перші 2022 року фіксують зростання кількості випадків інфікування штамом «Омікрон» у більшості європейських країн. Агентство з безпеки здоров'я Великобританії нещодавно опублікувало звіт, згідно з яким у людей, інфікованих саме «Омікроном», ризик потрапити до лікарні на 50% нижчий порівняно з інфікованим штамом «Дельта». При зараженні Омікроном ризик госпіталізації нижчий на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, та на 81% – для тих, хто отримав три дози. Однак кількість випадків COVID-19, спричинених новим штамом, зростає, що може створити суттєве навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов'язковою», – коментує міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Щеплення від COVID-19 можна організовано або індивідуально в будь-якому пункті або центрі вакцинації.

Нагадаємо, що в Україні щеплення від COVID-19 вже є обов'язковими для працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та структурних підрозділів; навчальних закладів усіх рівнів та форм власності, підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженої постановою Кабінету Міністрів від 4 березня 2015 року № 83.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

    X