«Кількість випадків збільшилася»: у Харкові відбулася пресконференція з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом - Накипіло
Події

«Кількість випадків збільшилася»: у Харкові відбулася пресконференція з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

  • Карина Бовсуновська
  • pixabay
  • 1 Грудня 2022

Всесвітній День боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня.


На конференції обговорили загрозу щодо зростання захворюваності на ВІЛ та інші соціально небезпечні хвороби на деокупованих територіях. Під час війни розповсюдження ВІЛ, на жаль, нікуди не поділося: кількість випадків збільшилася. 

25 листопада 2022 року виповнилося 25 років з дня заснування КНП ХОР «Обласний клінічний центр профілактики і боротьби зі СНІДом». Як повідомила лікарка Центру Ольга Кислань, Україна наразі посідає одне з перших місць в європейському регіоні за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Київська, Чернігівська області та місто Київ.

У Харківській області за період з 1987 року до жовтня 2022-го зареєстровано 12 028 ВІЛ-інфікованих громадян України та 86 іноземців. У 2021 році померла 61 особа.

Впровадження антиретровірусної терапії в Харківській області розпочалося з травня 2005 року. Станом на 1 листопада 2022 року антиретровірусну терапію отримують 3 513 хворих на ВІЛ-інфекцію та СНІД, із них 47 дітей з ВІЛ-інфекцією та 3 466 дорослих.

istockphoto 1365183247 612x612 1 1

Медичні центри «Альтернатива» та «Інновація» провели акцію в деокупованій Балаклії. Соціальні працівники за допомогою мобільної пересувної амбулаторії робили експрес-тестування на відсутність або наявність ВІЛ-інфекції.

«Було протестовано понад 50 осіб. Невелика кількість, на жаль, адже люди часто бояться знати свій статус, зіткнутися з новиною, яка буде поганою. Наші соціальні працівники мотивували людей, аби протестувати їх. Це займало три хвилини, було безкоштовно, а найголовніше для людини, яка тестується  — конфіденційно», — розповів директор Медичного центру «Альтернатива» Денис Клименко.

photo 2022 12 01 14 16 16 2

За його словами, російські окупанти гвалтували людей, тому в медичному центрі вважали за необхідне провести цю акцію саме в деокупованому місті.

Більша частина ВІЛ-позитивних людей — наркозалежні. Їм також потрібна допомога та підтримувальна терапія, якою медичні центри займаються вже протягом семи років.

Лікар-нарколог медичного центру «Альтернатива» Євгеній Бабенко, який займається допомогою хворим з деокупованих територій, зауважив, що рф не має замісної терапії, не підтримує наркозалежних. Під час гарячої фази війни клініки «Альтернатива» та «Інновація» не зупиняли роботу, постійно надавали допомогу пацієнтам.

photo 2022 12 01 14 32 51

«Якщо наркозалежний пацієнт, який спостерігався та перебував на замісній терапії, різко обірве її, то ВІЛ-інфекція вийде на перший план, вийде абстиненція. До того ж загострюються й інші соматичні захворювання. Такі пацієнти дуже часто мають екстрені необхідності до госпіталізації», — зазначив лікар.

За словами Бабенка, вони в медичному центрі у себе на порозі бачили пацієнтів, які пішли приходили з Чугуєва, Балаклії, Ізюмщини. Люди невідомими шляхами проходили блокпости, заміновані поля: деякі з них, на жаль, загинули.

«Пацієнти були у вкрай важкому стані. Доводилося їх спостерігати добу-дві в клініці. Їм надавали замісну терапію, консультувалися з іншими спеціалістами, бо були загострення соматичних захворювань», — пояснив Євгеній Бабенко.

Президент БО «ХБФ “Парус”» Костянтин Ключарьов розповів, як фонд надає допомогу наркозалежним, ВІЛ-позитивним та хворим на гепатити, зокрема опікується керованою міграцією. Наразі в Харківській області на замісній підтримці перебуває 600 осіб. В інші регіони виїхали 200 осіб, дехто емігрував за кордон, там вони отримують безкоштовно замісну терапію.

Анализ на ВИЧ: что нужно знать?

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова