Харків'яни зможуть зануритися в обряд «червоного весілля» - Накипело
Події

Харків'яни зможуть зануритися в обряд «червоного весілля»

  • Анна Мясникова
  • Накипело
  • 4 Вересня 2019
  • 780

7 вересня в Палаці студентів НТУ «Харківський політехнічний інститут» відбудеться перформанс «Червоне весілля».

Вистава заснована на святкових ритуалах, які впроваджували більшовики в перші роки після Жовтневого перевороту 1917 року на заміну християнським релігійним обрядам.

Перформанс складається з трьох частин і досліджує різні історичні пласти.

«Перша дія починається з сучасності. Ми зустрічаємо гостей, у першому умовному просторі знайомимо їх з теорією, що таке червоне весілля як обряд, коли він був створений. Також розігруємо лотерею, в якій визначаємо наречених незалежно від гендерної статі. Далі глядачі разом із нареченими та ведучим переходять у новий простір», — пояснює режисер театру «Публіцист» Костянтин Васюков.

Під час другої частини новообрані «молоді» занурюються в обряд одруження з промовленням подружніх обіцянок. На завершення актори театру реконструюють для глядачів «Живу газету» — сценічний жанр, який був популярний серед молоді в 1920-ті роки.

«Театр покаже засновані на архівних даних скетчі. Вони (як жанр — ред.) були дуже популярні та висвітлювали актуальні теми того часу», — розповідає Васюков.

Перформанс входив до програм фестивалів Gogolfest у Маріуполі та Parade-fest у Харкові, був представлений у театрах у Луцьку, Львові та інших українських містах.

«Ми не пропагуємо комунізм, не приймаємо якусь сторону. Це просто об'єктивний погляд на наше минуле, буз жодної оцінки», — додає режисер.

Детальніше про захід можна дізнатися на сторінці театру в Facebook.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X