Харківська область. Перша хвиля вакцинації в цифрах - Накипіло
Події

Харківська область. Перша хвиля вакцинації в цифрах

На одинадцяте березня від коронавірусу прищепили 1 050 жителів Харківської області, — повідомив заступник директора департаменту охорони здоров'я ХОДА Ігор Волченко. Це менше, ніж передбачає план. МОЗ рекомендує, щоб одна мобільна бригада вакцинувала від 80 до 100 людей.

«Для першого етапу кампанії з вакцинації у нас зареєстровано 25 мобільних бригад. На сьогодні ми маємо 12 бригад з відповідними сертифікатами про проходження навчання. Таке навчання проходять регіональні тренери у Києві. Стосовно цього Міністерство охорони здоров'я складає графік. Згідно з цим графіком і проводиться навчання. Тому маємо таку цифру. Наступного тижня починається навчання пунктів щеплень. Ми плануємо за період з 16 по 26 березня залучити співробітників 24 пунктів щеплень», ― зазначив Ігор Волченко.

Зараз в першу чергу вакцинуються медики. Але паралельно це можуть зробити й громадські діячі, актори, журналісти, блогери, якщо наприкінці зміни в мобільної бригади лишиться вакцина, — зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк. Він запевнив, що жодна доза не зіпсувалася. 

За останні тижні захворюваність коронавірусом зросла майже на 18%. Але, каже  Черняк, ситуація не критична — у госпіталізованих є кисень і ліки, область готова розгорнути ще ліжка, стаціонари заповнені на 38%. За потреби хворих прийматимуть дві залізничні лікарні з 700 ліжками.

«Ми знаємо, що є відповідні мутації, є нові штами. Але, як на мене, основна причина (зростання захворюваності, — ред.) полягає в тому, що ми всі розслабляємося. Багато людей нехтують засобами захисту, не дотримуються карантину. І я хочу сказати — це зрозуміло. Люди втомились жити в страху. Але водночас ми бачимо, що здебільшого це безвідповідальність», ― підкреслив Черняк.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо

X